Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Ob morju in po nižinah Primorske se bosta pojavljali megla in nizka oblačnost, nekaj megle pa bo zjutraj in dopoldne tudi po neprevetrenih kotlinah osrednje in severne Slovenije. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 12, v krajih z meglo okoli 4 stopinje C.
-4°C | 9°C
sobota, 10.12.2016
-6°C | 10°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 9°C
ponedeljek, 12.12.2016
4°C | 13°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 9°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Intervju

Fotografija je veselje in strast


INTERVJU

| |
27.05.2013      21:28
A A

Fotografija je veselje in strast


Metke Skrt se iz osnovnošolskih dni spominjam po simpatičnem smehu, ko smo se v šolskem kombiju vozili na relaciji Plave – Deskle. Odraščala je na desnem bregu Soče, ob HE Plave, ki mu domačini pravimo »centrala«. Danes živi v Števerjanu, kjer je našla svojo ljubezen – Denisa in fotografijo. Tisti, ki smo njeni prijatelji na družabnem omrežju, lahko občudujemo zajetno bero fotografij.


Metka Skrt.
Metka Skrt.
Deli:

Metka, kako je prišlo do tvojega druženja s fotoaparatom?

V preteklosti sem poleg analognega fotografiranja rada tudi pozirala, vendar sem kmalu spoznala, da mi je delo na drugi strani fotoaparata veliko bolj všeč. Pred 3 leti sem začela »resno« fotografirati, z digitalnim fotoaparatom. Prvi DSLR (digital single-lens reflex camera) fotoaparat sem dobila v poklon leta 2008, ampak ga sploh nisem znala pravilno uporabljati. Bila sem preveč lena, da bi sploh prebrala navodila za uporabo... A radovednost me je vendarle gnala naprej in začela sem eksperimentirati z nastavitvami. Želja po znanju je postala vse večja in rezultati vedno boljši. Veliko časa sem preživela za računalnikom, iskala odgovore na vprašanja, internet mi je bil v veliko pomoč. Prebrala sem ogromno knjig o fotografiji in se udeležila raznih tečajev ter delavnic po Sloveniji in sosednji Italiji. Tako se je začela moja pot v svet fotografije. Danes vem, da je to moje največje veselje in strast.

 

Po fotografijah sodeč ti je najljubša portretna fotografija?

Da, in vse povezano z njo. Od modne-fashion fotografije, družinske fotografije pa vse do fotografiranja bodočih mamic in njihovih malih zakladov. Posebno poglavje je poročna fotografija. V vsako poroko, ki jo fotografiram, se popolnoma vživim in mladoporočencema želim podariti najlepši spomin. Njuna poročna pravljica je zajeta v mojih fotografijah. Zame ni nič lepšega kot zadovoljstvo strank. Solze sreče, ko se na fotografiji vidijo in so si všeč, njihova iskrena beseda: HVALA, TI METKA, odtehta vse. To je vedno moj cilj!

 

Številne so fotografije z modeli v naravi, opazila pa sem tudi studijske posnetke. Imaš svoj studio?
Imam svoj prostor, ki je za enkrat bolj majhen. Trenutno potekajo dela za novega, ki bo večji in bolje opremljen. Studijska platna - ozadja ter luči zavzamejo veliko prostora in dokaj hitro postane pretesno.

 

Pogosto je asistent tvoj mož Denis?

Tako je, vedno in povsod ga vzamem s sabo (smeh). Imam precej težke opreme in nujno potrebujem nekoga, da mi pomaga. Pri fotografiranju v naravi  s pripomočki (različni odbojniki) pa je prisotnost asistenta obvezna.

 

Tudi sestra Tina ti pomaga, predvsem pa je tvoj model, kajne?

Sestro fotografiram, ko mi čas dopušča oziroma, ko kupim kakšen nov foto-pripomoček, je vedno ona testni model, da se z njim spoznam. Tako sem vedno 100% pripravljena na fotografiranje.

 

Kako pa je z modeli? Jih je težko dobit, prepričat?

Ko si zadam projekt, vedno dam neke vrste oglas, na katerega se prijavidjo kandidati. Moram priznati, da je odziv vedno zelo velik in raznolik, kar me seveda zelo veseli. Trenutno pripravljam koledar za leto 2014, na katerem so fotografirani postavni moški, ki predstavljajo astrološka znamenja.

 

Maj je mesec ljubezni in porok. Si dosti fotografirala?
Lahko rečem, da sta pomlad in poletje letna časa z največ porokami. Nerada pa si nalagam preveč obveznosti. Ena sama poroka predstavlja ogromno dela z obdelovanjem fotografij, urejanjem in izdelovanjem poročne fotoknjige oziroma albuma. Zame si prav vsaka fotografija zasluži posebno pozornost. Sicer pa je povpraševanja po fotografiranju vedno več. Čeprav smo v "težkih" časih, si ljudje še vedno radi poklonijo lepe spomine, ujete v fotografiji, saj le-ti namreč ostanejo za vedno. Sicer pa sem v obdobju odpiranja svojega lastnega podjetja. Stalno bivališče imam v Italiji (Števerjan) in birokracija je nekoliko drugačna kot v Sloveniji. Trenutno delam po principu priložnostnega dela (lavoro occasionale), tako da vse poteka kot mora.

 

Kaj pa načrti za prihodnje?

Moji cilji in načrti so veliki, vendar naj zaenkrat ostanejo  skrivnost. Želim pa vsekakor izboljšati svoje znanje, saj se človek uči celo življenje,  kajne? Nikoli se ne smeš ustaviti, vedno moraš strmeti naprej, iskati nove izzive... In prav to tudi počnem.

 

Metko navdušujejo sprehodi v naravo, rada si ogleda kakšen psihološki triler in bere ljubezenske romane, ob tem se simpatično posmeji in pripomni: »ženska pač«.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
09.12.2016 | Ostalo
1. Večer parkeljnov
10.12.201 | Ostalo
Tržni dan
10.12.2016 | Ostalo
1. REKREATIVNI TEK OB SOČI
10.12.2016 | Ostalo
PREDNOVOLETNO SREČANJE - BOŽIČNO NOVOLETNI KONCERT
10.12.2016 | Ostalo
Komedija SREČNO LOČENA
11.12.201 Ni kategorije
Pohod na Jelenk
11.12.201 | Ostalo
Pohod na Jelenk
11.12.2016 | Ostalo
Zimski abonma
11.12.2016 | Ostalo
Predstava "Ta veseli dan ali Matiček se ženi"
14.12.2016 | Ostalo
Odbojkarska tekma
16.12.2016 | Ostalo
Dobrodelni koncert
09.12.2016 | Ostalo
1. Večer parkeljnov
10.12.201 | Ostalo
Tržni dan
10.12.2016 | Ostalo
1. REKREATIVNI TEK OB SOČI
10.12.2016 | Ostalo
PREDNOVOLETNO SREČANJE - BOŽIČNO NOVOLETNI KONCERT
10.12.2016 | Ostalo
Komedija SREČNO LOČENA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.