Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

delno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
10°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
19°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Teden ljubiteljske kulture - NAJ SE VIDI


KULTURA, DRUŠTVA

| |
26.05.2014      13:23
A A

Teden ljubiteljske kulture - NAJ SE VIDIDeli:

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti (JSKD)  v sodelovanju z Zvezo kulturnih društev Slovenije pripravlja vseslovenski teden ljubiteljske kulture, ki bo prvič potekal med 15. in 22. junijem 2014 in bo z ustvarjalno energijo povezal celotno Slovenijo ter poskrbel za široko promocijo ljubiteljske kulture.


Namen projekta se je pokloniti vam, ljubiteljskim kulturnim ustvarjalcem in vam omogočiti večjo prepoznavnost in priznanje v družbi. Z vseslovenskim tednom ljubiteljske kulture namreč želimo pod enotno in prepoznavno podobo predstaviti vseki svoj prosti čas in energijo namenjate ljubiteljski kulturi.

 

Teden ljubiteljske kulture bodo zaznamovali različni kulturni dogodki, ki jih bomo po vseh lokalnih skupnostih in v zamejstvu pripravili skupaj s številnimi kulturnimi društvi, zvezami, lokalnimi skupnostmi in območnimi izpostavami JSKD. Ob tem praznovanju vam ponujamo priložnost, da se pridružite dogajanju v vašem kraju. Na vas naslavljamo pobudo, da v tem tednu pripravite javno predstavitev svojega dela po lastni presoji (koncert, odprto vajo, razstavo, predstavo …) in nam to sporočite na spodnji kontakt.

 

Spoštovani predstavniki kulturnih društev in zvez, vsi, ki boste sodelovali v vseslovenskem tednu ljubiteljske kulture, nam posredujte priloženo prijavnico na info@zkdl.siali na Zveza kulturnih društev Ljubljana, Vodnikov trg 5, 1000 Ljubljana, najkasneje do srede, 30. aprila 2014.  Vsem sodelujočim bomo v začetku maja poslali plakate in druge materiale (logotip, platforme z možnostjo dotiska za posamezne projekte -  po zgledu Tedna vseživljenjskega učenja) in poskrbeli za vašo promocijo na spletni strani projekta, Facebooku … Projekt bo imel široko medijsko podporo, zaradi njegove pozitivne naravnanosti pa pričakujemo tudi visoko stopnjo podpore širše javnosti.

 

NAJ SE VIDI!

 

JSKD in ZKDS pozivata vse ustvarjalce, pa naj gre za ljubitelje ali profesionalce, da v Tednu ljubiteljske kulture na okenske police ali pred hiše na ogled postavijo inštrumente, slikarska platna, knjige, plesne kostume, gledališke plakate, zgoščenke, notne zapise, skratka predmete, ki ponazarjajo umetniško zvrst ali kulturno dejavnost, s katero se ukvarjajo. »Stopite na svetlo, dragi ustvarjalci, naj se vidi, koliko prebivalcev te države se ukvarja s kulturo!«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!