Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno, občasno ponekod pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, ob morju okoli 9 stopinj C.
7°C | 19°C
sobota, 25.03.2017
6°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
4°C | 14°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 14°C
torek, 28.03.2017
0°C | 21°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Odstranjevali smo smeti in posledice žledu


OBČINSKE, OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
14.04.2014      20:52
A A

Odstranjevali smo smeti in posledice žledu


Več kot sto borovniških prostovoljcev se je udeležilo spomladanske občinske čistilne akcije, 29. marca, in z javnih površin odstranilo okrog četrt tone smeti ter še nekajkrat toliko vejevja, posledice nedavnega žledoloma.


Iz razdejanja raste urejeno igrišče v Bistri (foto: Darko Mršić).
Iz razdejanja raste urejeno igrišče v Bistri (foto: Darko Mršić).
Deli:

Tradicionalno borovniško čistilno akcijo Očistimo Borovnico je letošnjega marca pospremilo čudovito vreme, a prostovoljce – Turistično društvo Borovnica jih je naštelo nekaj več kot sto – so tokrat pričakali povsem drugačni izzivi kot pretekla leta. Prenekatera javna površina, ki prav hlepi po vsakoletni skrbi za čistočo, je bila po minulem žledolomu v najboljšem primeru nastlana z odlomljenim vejevjem, nekatere pa kar s padlimi drevesi. Glede na takšne razmere na terenu so se koordinatorji odločili, da čistilno akcijo letos izvedejo v širšem pomenu besede čiščenje. Skupine sedmih borovniških društev in posamezniki so se lahko spoprijeli s smetmi, ki jih malomarno puščajo za seboj še vedno preštevilni brezvestneži, ali pa z nastlanim vejevjem na kateri od borovniških rekreativnih površin. TD in Planinsko društvo Borovnica sta prevzeli urejanje parkirišča in zelenice okrog mlina v Peklu, del ekipe pa tudi čiščenje poti do drugega slapa v soteski. Člani Športnega društva Optimisti so na drugi strani občine poprijeli za krampe in sekire in urejali igrišče v Bistri. PGD Borovnica je prevzelo čiščenje regionalne ceste proti Vrhniki ter vzporedne ceste na Mah, njihovi brezoviški kolegi Brezovico pri Borovnici, medtem ko so se vaščani Brega lotili regionalne ceste proti Goričici. Članice DPŽ Ajda so poskrbele za ohoniški konec, sadjarji so čistili bregove Borovniščice in Prušnice gorvodno, dolvodno do Fenolita pa se je odpravila častna zasedba TVD Partizan Borovnica. Po središču Borovnice in ob Borovniščici je pedantno pospravila številčna delegacija Osnovne šole dr. Ivana Korošca Borovnica, po Lazih pa zavzeta Belovičeva ekipa.

"Izplen" dopoldanske akcije je bil količinsko gledano, še posebej v primerjavi s prejšnjimi leti, dokaj majhen. Po poročilih KPV le borih 260 kg odpadkov, od tega samo petina neuporabnih. A če bi jim prišteli še pobrano vejevje iz Bistre in Pekla, ki ga je bilo za več traktorskih prikolic, bi število nedvomno močno poskočilo. Mirne duše pa lahko sklenemo, da je Borovnica po nekaj neprecenljivih stotinah ur dela borovniških prostovoljcev prijetnejši kraj za bivanje, za goste pa bistveno bolj privlačna izletniška destinacija.

 

Damjan Debevec, foto: ND, DM
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.03.2017
Danes ni dogodkov.
25.03.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica oblikovanja klobuka iz polsti
26.03.2017 | Šole in vrtci
Izdelajmo copatke iz filca
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
25.03.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica oblikovanja klobuka iz polsti
26.03.2017 | Šole in vrtci
Izdelajmo copatke iz filca
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
02.04.2017 | Kultura
Voden ogled razstave Z Elanom do zvezd

Bodite prvi pri oddaji mnenja.