Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
13°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
13°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Prvi in četrti na specialni olimpiadi


ŠPORT

| |
13.11.2014      22:54
A A

Prvi in četrti na specialni olimpiadi


V okviru specialne olimpiade pod geslom »Pustite mi zmagati; če ne morem zmagati, naj bom pogumen v svojem poskusu« se je v letošnjem letu zvrstilo že kar nekaj tekmovanj. Tekmovanj se iz Bohinja udeležujeta Jan Lukanič in Nace Mencinger.


Jan Lukanič, zmagovalec kolesarskega turnirja.
Jan Lukanič, zmagovalec kolesarskega turnirja.
Deli:

Med tekmovanji je bil za naša dva Bohinjca zelo pomemben kolesarski turnir v Slovenj Gradcu. Tekmovalo je več kot 120 kolesarjev iz vse Slovenije. Discipline so bile: 500m, 1.000m, 5.000m, 10.000m, vsak tekmovalec tekmuje v eni disciplini. Jan in Nace sta se pomerila v disciplini 10.000m. Nace je dosegel 4. mesto, Jan pa se je z najboljšim časom zavihtel na odlično 1. mesto in s tem dosegel vse možne točke, ki ga bodo v juliju 2015 popeljale na poletne svetovne igre specialne olimpiade, ki se odvijajo vsaka štiri leta.

 

Največji svetovni športni in humanitarni dogodek se bo tokrat odvijal v prestolnici medijev in zabave v oddaljenem Los Angelsu – Kalifornija.

 

Bravo Jan in srečno!

 

 

Marjana in Boris Lukanič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!