Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
2°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 16°C
petek, 03.03.2017
-1°C | 12°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 16°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 9h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
2°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Diagnostični center Bled pridobil mednarodno ......


GOSPODARSTVO, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
11.07.2014      12:08
A A

Diagnostični center Bled pridobil mednarodno akreditacijo


Diagnostični center Bled je zavezan vrhunskim zdravstvenim storitvam in pri svojem delu s pacienti daje izjemen pomen kakovosti storitev in varnosti za pacienta.


Direktor DCB Marko Rupret na slavnostni podelitvi certifikatov. Foto: Miha Mramor
Direktor DCB Marko Rupret na slavnostni podelitvi certifikatov. Foto: Miha Mramor
Deli:

Zato so se odločili, da vstopijo v proces pridobivanja mednarodno priznane akreditacije kanadske akreditacijske hiše ACI (Accreditation Canada International). Uspešno so ga zaključili in mednarodno akreditacijo po opravljeni presoji sredi junija tudi pridobili.

 

Direktor Diagnostičnega centra Bled, Marko Rupret, je ob tej priložnosti povedal: »Pridobitev mednarodne akreditacije je bil zahteven proces, presojevalci so pregledali vse aspekte našega dela, s posebnim poudarkom na varnosti pacienta. Pridobitev akreditacije potrjuje, da svoje zdravstvene storitve opravljamo skladno z mednarodno primerljivimi standardi in izjemno strokovno, učinkovito, predvsem pa kakovostno in varno za naše paciente.«

 

Delo s pridobitvijo mednarodne akreditacije za Diagnostični center Bled ni zaključeno. Visok nivo zdravstvenih storitev bodo še naprej ohranjali in skrbeli, da bodo pacienti iz Centra odhajali zadovoljni. Direktor Rupret pravi, da so se s pridobitvijo mednarodne akreditacije »zavezali, da bomo nadaljevali pot celovite in kakovostne oskrbe pacientov, skrbeli za njihovo varnost in obenem skrbeli za strokoven razvoj Centra. Zavedamo pa se tudi, da je ob visokem strokovnem nivoju storitev izjemnega pomena tudi skrb za pacienta in prijazen stisk roke, s čimer bomo nadaljevali tudi v prihodnje.«

 

Diagnostični center Bled deluje že od leta 1992. Njegov namen je, da se lahko v najkrajšem možnem času na podlagi vseh potrebnih preiskav postavi diagnoza. DCB je zasebna zdravstvena ustanova, ki je med prvimi v Sloveniji pridobila koncesijo Ministrstva za zdravje, zato se lahko pregledi opravljajo preko napotnice in samoplačniško. Letno opravijo več kot 30.000 pregledov, večinoma ambulantnih, pri četrtini primerov pa je potrebna krajša varnostna hospitalizacija pacienta. Na Bledu imajo zato 21 sob ter lastno restavracijo. Poleg prostorov na Bledu ima DCB podružnice še v Ljubljani in Kostanjevici na Krki. Več informacij o Centru lahko najdete tudi na www.dc-bled.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9
01.03.2017 | Turizem
Iz kmečke peči po kruhu diši
01.03.2017 | Kultura
Maestro, muzika
04.03.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
08.03.2017 | Umetnost
Mala baletka
01.03.2017 | Turizem
Iz kmečke peči po kruhu diši
01.03.2017 | Kultura
Maestro, muzika
04.03.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
06.01.2017 | Kultura
OBČASNA RAZSTAVA: Kakšno je bilo vreme na Gorenjskem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.