Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Popoldne bo jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
1°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
2°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
7°C | 23°C
petek, 31.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Na kontrolni točki radijske orientacije na ......


ŠPORT, ŠOLSTVO

| |
25.04.2016      18:44
A A

Na kontrolni točki radijske orientacije na Školu


V soboto, 2. aprila, je v Ajdovščini potekalo ODPRTO KV ARG PRVENSTVO RADIOKLUBA AJDOVŠČINA. Udeležili smo se ga tudi učenci OŠ Dobravlje, ki v okviru interesne dejavnosti že vrsto let na tekmah redno sodelujemo in dosegamo vidne rezultate.


Deli:

Skupno število tekmovalcev, starih od 11 do 79 let, je bilo na letošnji tekmi 35. Tekmovali so tudi sedanji in nekdanji učenci naše šole, najboljši pa so bili: Nik Gregorič (pionir), Rok Zabakovec (junior), Matjaž Štrukelj (senior) in Ana Čufer v kategoriji ženske.

Na vseh točkah so skriti oddajniki, dogajanje pa spremljajo radioamaterji, ki skrbijo za varnost in pravila, da tekmovalci ne goljufajo. Po radijskih postajah organizatorju spročajo o poteku tekme.

Z Žanom sva bila na točki po imenu ‘’Lisica 2’’. Ko sva prispela na točko, ki se je nahajala na Školu, sva postavila anteno. Ker je pihala močna burja, sva jo morala zatakniti med veje dreves. Prvo uro po startu ni bilo nobenega tekmovalca, potem pa se je začelo zares. Na točko so prihajali s severa, juga, iz grmov, tako rečeno od povsod. Vseh skupaj je bilo okoli 30. Proti koncu tekme sva z Žanom opazila radioamaterja, ki se je izgubil, a bil vesel, da je našel vsaj najino točko.

 

Mark Bizjak, OŠ Dobravlje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 184
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.