Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
8°C | 21°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

NAJ BO LEP TA DAN


KULTURA, DOGODKI, VERSKE

| |
27.12.2015      20:46
A A

NAJ BO LEP TA DANDeli:

NAJ BO LEP TA DAN

 

Otroški pevski zbor, zb. Nina Zajec

Moški pevski zbor Cirila Zajca, zb. Nina Zajec

Mešani pevski zbor, zb. Nina Zajec

Starejši mešani pevski zbor, zb. Slavka Hrovat

Žiga Jernejčič, organist in pianist

 

Na sončno nedeljo, 27. decembra 2015 smo vsi željni dobre glasbe prisluhnili čudovitemu božičnemu koncertu kar štirih sestavov. Vodita jih Slavka Hrovat in Nina Zajec. Naj ob tej priložnosti iskreno čestitam slednji za prejem Prešernove nagrade Akademije za glasbo UL za študijsko leto 2014/15 za magistrsko delo Franc Požun – organist, zborovodja in skladatelj.

Božični koncert je s skladbo  Tiho, le tiho (J. Trošt) pričel moški pevski zbor Cirila Zajca, nato so se izmenjaje z otroškim, mešanim in starejšim pevskim zborom podajali skozi koncert.

Lilijana Hrovat, Jani Kranjc in Karmen Turk so nas s veznim tekstom lepo popeljali med skladbe, da pa smo slednjim lažje sledili je poskrbela Mateja Filipič, ki je lično pripravila koncertni list.

Zbori so pripravili kar šestnajst skladb domačih in tujih skladateljev. Nastopilo je tudi nekaj solistk. V otroškem zboru so zapele Lucija Gotlib, Marija Travnik, Zala Legan, Živa Lavrič in Lara Zupančič. V mešanem sestavu pa se je predstavila Špela Zajec.

Za konec so nam vsi zbori skupaj zapeli Gruberjevo Sveto noč. Po župnikovem nagovoru pa so zapeli še skladbo Kaj se vam zdi pastirci vi (slovenska ljudska, prir. Matija Tomc). Tako kot že tradicionalno nas je na poti iz cerkve pospremil organist Žiga Jernejčič. Slednji je s spremljavo na orglah ali klaviaturi dodal pomemben vložek v izvedbo skorajda vseh del.

Predstavljen program nam je obogatil prelep večer. Za marsikaterega poslušalca je bil slišan prvič, upam pa, da bomo tem lepim skladbam lahko prisluhnili še kdaj.

Rada bi vsem nastopajočim čestitala za uspešno izveden koncert. Vedno znova nas presenetite in postavite stopničko višje, zato ne bodite užaljeni, če od vas vsakič znova pričakujemo še več. In naj zaključim s skladbo Naj bo lep ta dan, seveda je bil lep, lep tudi zaradi vašega petja.

V letu 2016 vsem želim čim več črnih in belih tipk in da iz njih izvabite čim lepšo melodijo.

 

 

Tjaša Primc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!