Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
18°C | 36°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
36°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

NAJ BO LEP TA DAN


KULTURA, DOGODKI, VERSKE

| |
27.12.2015      20:46
A A

NAJ BO LEP TA DANDeli:

NAJ BO LEP TA DAN

 

Otroški pevski zbor, zb. Nina Zajec

Moški pevski zbor Cirila Zajca, zb. Nina Zajec

Mešani pevski zbor, zb. Nina Zajec

Starejši mešani pevski zbor, zb. Slavka Hrovat

Žiga Jernejčič, organist in pianist

 

Na sončno nedeljo, 27. decembra 2015 smo vsi željni dobre glasbe prisluhnili čudovitemu božičnemu koncertu kar štirih sestavov. Vodita jih Slavka Hrovat in Nina Zajec. Naj ob tej priložnosti iskreno čestitam slednji za prejem Prešernove nagrade Akademije za glasbo UL za študijsko leto 2014/15 za magistrsko delo Franc Požun – organist, zborovodja in skladatelj.

Božični koncert je s skladbo  Tiho, le tiho (J. Trošt) pričel moški pevski zbor Cirila Zajca, nato so se izmenjaje z otroškim, mešanim in starejšim pevskim zborom podajali skozi koncert.

Lilijana Hrovat, Jani Kranjc in Karmen Turk so nas s veznim tekstom lepo popeljali med skladbe, da pa smo slednjim lažje sledili je poskrbela Mateja Filipič, ki je lično pripravila koncertni list.

Zbori so pripravili kar šestnajst skladb domačih in tujih skladateljev. Nastopilo je tudi nekaj solistk. V otroškem zboru so zapele Lucija Gotlib, Marija Travnik, Zala Legan, Živa Lavrič in Lara Zupančič. V mešanem sestavu pa se je predstavila Špela Zajec.

Za konec so nam vsi zbori skupaj zapeli Gruberjevo Sveto noč. Po župnikovem nagovoru pa so zapeli še skladbo Kaj se vam zdi pastirci vi (slovenska ljudska, prir. Matija Tomc). Tako kot že tradicionalno nas je na poti iz cerkve pospremil organist Žiga Jernejčič. Slednji je s spremljavo na orglah ali klaviaturi dodal pomemben vložek v izvedbo skorajda vseh del.

Predstavljen program nam je obogatil prelep večer. Za marsikaterega poslušalca je bil slišan prvič, upam pa, da bomo tem lepim skladbam lahko prisluhnili še kdaj.

Rada bi vsem nastopajočim čestitala za uspešno izveden koncert. Vedno znova nas presenetite in postavite stopničko višje, zato ne bodite užaljeni, če od vas vsakič znova pričakujemo še več. In naj zaključim s skladbo Naj bo lep ta dan, seveda je bil lep, lep tudi zaradi vašega petja.

V letu 2016 vsem želim čim več črnih in belih tipk in da iz njih izvabite čim lepšo melodijo.

 

 

Tjaša Primc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 65
Izšla: 10.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.