Logo MojaObčina.si

Žužemberk

DANES
31°C
16°C
JUTRI
33°C
17°C

PRAZNOVALA VERONIKA VIDMAR

Prvega aprila je Veronika Vidmar iz Sadinje vasi praznovala. Dopolnila je 90 let.

Slavljenka se je rodila na Podlipi v kmečki družini Kmetovih kjer je bilo kar devet otrok. Čeprav je bila kot najmlajša, je bilo vedno dovolj dela tudi za njo. Za lačna usta je bilo potrebno poskrbeti in obdelati vsak pedenj zemlje. Osnovno šolo je obiskovala v Ajdovcu do bombardiranja in porušenje šole. Ko je spoznala fanta Leopolda se je  omožila in preselila v Sadinjo vas. Dve leti je delal v ISKRI. Zaradi bolezni sina in odsotnosti zaradi nege otroka je ostala doma in se posvetila družini ter pričela s šivanjem katero še vedno ljubi. Šivalni stoj tako zavrti za sebe, domače in ostale, ki jo zaprosijo za uslugo. Zelo ponosna je, da kljub lepi starosti še vedno šiva in si je sešila jakno posebej za slovesnost ob svoji 90 letnici. Pred 32 leti ji je umrl mož. Od takrat dalje z mamo živi sin Marjan. Sina Dušan in Polde ter hčerka Veronika so si ustvarili svoje družine in jo redno obiskujejo. Zelo je bila vesela, da je dočakala 7 vnukinj, 1 vnuka in kar 6 pravnukov ter 7 pravnukinj.

 

Kot je že v navadi ob takšnem jubileju obiščemo slavljence. Na dan jubileja so jo obiskali: župan občine Jože Papež, direktor občinske uprave Tomaž Hrastar, predsednica KORK Dvor Marija Legan, člana UO DU Dvor Zvonka Bradač in Dušan Mikec, ki so ji izročili skromna darila in  cvetje. Zaželeli smo ji še mnogo let med dragimi, predvsem pa zdravja. Slavljenka pa nas je presenetila in povabila za močno obloženo mizo. Nazdravili smo ji ob kozarčku rujnega in zapeli ob zvokih harmonike direktorja občinske uprave.

 

Ob slovesu smo ji še enkrat voščili in se ji zahvalili za gostoljubje.

 

Dušan Mikec

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi