Logo MojaObčina.si

Žužemberk

DANES
24°C
18°C
JUTRI
20°C
14°C

Jubilej Štefke Vovk

Po običaju predstavniki Občine Žužemberk in Rdečega križa obiskujejo jubilante, ki so dopolnili okrogle jubileje. V ponedeljek, 28. decembra je bil še posebej prazničen dan za   Štefko Vovk, po domače Dolenčeve z Jame pri Dvoru, ki je praznovala častitljivo 90-letnico. Na njenem domu jo je obiskal  župan Franc Škufca  z delegacijo občinskih mož in  predstavnici  tukajšnjega Krajevnega odbora Rdečega križa- predsednica Marija Legan in Marta Repar. Njena življenjska pot  je bila, kot za številno njeno generacijo težka in preizkušena. Na Dvoru se je izučila za šiviljo in spoznala moža Romana. Dolga leta sta živela  in delala v Ljubljani, po upokojitvi pa sta se oba preselila v  domačo, prenovljeno hišo na Jami. V zakonu sta se jima rodila dva otroka hči  Zdenka in  sin Roman . Oba sta ustvarila družine in jo obdarili s tremi vnuki in petimi pravnuki.  Pogovor  s čilo  jubilantko, ki res skriva leta,  je stekel ob obloženi mizi in dobri vinski kapljici.   Štefka ima še zmeraj  izjemen  spomin na minula leta, rada kuha, šiva, kvačka in si krajša čas  z branjem časopisov in knjig. Njeno bogastvo so njeni vnučki in pravnučki s katerimi se zelo rada sreča, pravo družinsko snidenje pa je bilo prav te dni v gostišču na Pajčni, kjer so ji ob jubileju nazdravili in zaželeli še vrst zdravih let. S.Mirtič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi