Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem ter deloma na Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno, jutranja megla se bo ponekod zadržala še dopoldne. Proti poldnevu bo začel pihati jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
8°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Jubilej Štefke Vovk


SOSED SOSEDU, DRUŠTVA

| |
28.12.2015      22:32
A A

Jubilej Štefke VovkDeli:

Po običaju predstavniki Občine Žužemberk in Rdečega križa obiskujejo jubilante, ki so dopolnili okrogle jubileje. V ponedeljek, 28. decembra je bil še posebej prazničen dan za   Štefko Vovk, po domače Dolenčeve z Jame pri Dvoru, ki je praznovala častitljivo 90-letnico. Na njenem domu jo je obiskal  župan Franc Škufca  z delegacijo občinskih mož in  predstavnici  tukajšnjega Krajevnega odbora Rdečega križa- predsednica Marija Legan in Marta Repar. Njena življenjska pot  je bila, kot za številno njeno generacijo težka in preizkušena. Na Dvoru se je izučila za šiviljo in spoznala moža Romana. Dolga leta sta živela  in delala v Ljubljani, po upokojitvi pa sta se oba preselila v  domačo, prenovljeno hišo na Jami. V zakonu sta se jima rodila dva otroka hči  Zdenka in  sin Roman . Oba sta ustvarila družine in jo obdarili s tremi vnuki in petimi pravnuki.  Pogovor  s čilo  jubilantko, ki res skriva leta,  je stekel ob obloženi mizi in dobri vinski kapljici.   Štefka ima še zmeraj  izjemen  spomin na minula leta, rada kuha, šiva, kvačka in si krajša čas  z branjem časopisov in knjig. Njeno bogastvo so njeni vnučki in pravnučki s katerimi se zelo rada sreča, pravo družinsko snidenje pa je bilo prav te dni v gostišču na Pajčni, kjer so ji ob jubileju nazdravili in zaželeli še vrst zdravih let. S.Mirtič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!