Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
4°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-3°C | 7°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Bila je le vaja


ŠOLSTVO

| |
22.09.2015      20:31
A A

Bila je le vaja


Od 16. do 22. septembra je potekal Evropski teden mobilnosti, ki nas že od leta 2002, ko je bila ta akcija v Sloveniji izvedena prvič, opozarja na potrebo po spremembi naših potovalnih navad.


Deli:

Slogan, ki povzema osrednjo temo letošnjega, je: Izbiraj, spreminjaj združuj. Mnogokrat namreč se namesto peš ali s kolesom odpravimo v bližnjo trgovino kar z avtomobilom. Tudi na naši šoli smo se spraševali, ali so naše navade prijazne okolju, kako se obnašamo v prometu in kaj lahko storimo, da bomo varnejši.  Povabili smo goste, ki so nas opozorili na nevarnosti in posledice nekulturnega obnašanja vseh udeležencev v promet: pešcev,  voznikov, potnikov, kolesarjev, motoristov … Povabili smo judoista  Andraža Jereba in Aljaža Sedeja, ki sta se predstavila kot policista športnika in nam pokazala, s čim se ukvarjata kot športnika. Policist  Edvard Kramar nam je iz svojih bogatih izkušenj povedal, kje smo kot potniki in pešci najbolj ranljivi ter poudaril, da se je za našo lastno varnost potrebno privezati v avtomobilu, kot kolesarji pa obvezno nositi čelado. Kako izgleda, če pride do najhujšega, ker nismo upoštevali prometnih pravil, so nam pokazali člani civilne zaščite:   Janez Kranjc,   Nataša Kranjc, Stanko Miklavčič,   Gregor Longar, Jerneja Filipič in  Aleš Zaletelj. V sodelovanju s člani Prostovoljnega gasilskega društva Žužemberk ter Reševalno službo Zdravstvenega doma Novo mesto, so izvedli igrani prizor reševanja udeležencev prometne nesreče. Celoten dogodek je potekal po načrtih. Najbolj pomembno pa je, da so se učenci iz OŠ Žužemberk s podružnicami Dvor, Šmihel in Ajdovec ter OŠ Prevole naučili, kako pomembno je upoštevanje prometnih pravil. Vsem sodelujočim se iskreno zahvaljujemo. Veseli smo, da je v Občini Žužemberk toliko ljudi, ki si prizadevajo za dobro vseh nas.

Zapis in foto: Jana Mrvar, Blanka Perpar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 67
Izšla: 04.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3

Bodite prvi pri oddaji mnenja.