Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.07.2017

delno oblačno
Popoldne bo povečini sončno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 35 stopinj C.
19°C | 34°C
nedelja, 23.07.2017
18°C | 34°C
ponedeljek, 24.07.2017
19°C | 30°C
torek, 25.07.2017
17°C | 22°C
sreda, 26.07.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 22.7.2017 ob 14h
Danes in jutri bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
19°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Bila je le vaja


ŠOLSTVO

| |
22.09.2015      20:31
A A

Bila je le vaja


Od 16. do 22. septembra je potekal Evropski teden mobilnosti, ki nas že od leta 2002, ko je bila ta akcija v Sloveniji izvedena prvič, opozarja na potrebo po spremembi naših potovalnih navad.


Deli:

Slogan, ki povzema osrednjo temo letošnjega, je: Izbiraj, spreminjaj združuj. Mnogokrat namreč se namesto peš ali s kolesom odpravimo v bližnjo trgovino kar z avtomobilom. Tudi na naši šoli smo se spraševali, ali so naše navade prijazne okolju, kako se obnašamo v prometu in kaj lahko storimo, da bomo varnejši.  Povabili smo goste, ki so nas opozorili na nevarnosti in posledice nekulturnega obnašanja vseh udeležencev v promet: pešcev,  voznikov, potnikov, kolesarjev, motoristov … Povabili smo judoista  Andraža Jereba in Aljaža Sedeja, ki sta se predstavila kot policista športnika in nam pokazala, s čim se ukvarjata kot športnika. Policist  Edvard Kramar nam je iz svojih bogatih izkušenj povedal, kje smo kot potniki in pešci najbolj ranljivi ter poudaril, da se je za našo lastno varnost potrebno privezati v avtomobilu, kot kolesarji pa obvezno nositi čelado. Kako izgleda, če pride do najhujšega, ker nismo upoštevali prometnih pravil, so nam pokazali člani civilne zaščite:   Janez Kranjc,   Nataša Kranjc, Stanko Miklavčič,   Gregor Longar, Jerneja Filipič in  Aleš Zaletelj. V sodelovanju s člani Prostovoljnega gasilskega društva Žužemberk ter Reševalno službo Zdravstvenega doma Novo mesto, so izvedli igrani prizor reševanja udeležencev prometne nesreče. Celoten dogodek je potekal po načrtih. Najbolj pomembno pa je, da so se učenci iz OŠ Žužemberk s podružnicami Dvor, Šmihel in Ajdovec ter OŠ Prevole naučili, kako pomembno je upoštevanje prometnih pravil. Vsem sodelujočim se iskreno zahvaljujemo. Veseli smo, da je v Občini Žužemberk toliko ljudi, ki si prizadevajo za dobro vseh nas.

Zapis in foto: Jana Mrvar, Blanka Perpar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!