Logo MojaObčina.si

Žužemberk

DANES
28°C
13°C
JUTRI
28°C
12°C
Deli

Podelitev priznanj krvodajalcem jubilantom v Žužemberku

 

 

Ob sklopu praznovanja občinskega praznika Žužemberka je bila v nedeljo, 9. julija, podelitev priznanj krvodajalcem jubilantom. Priznanja je prejelo štirideset zvestih krvodajalcev, ki so kri darovali petkrat, desetkrat, petnajstkrat, vse do stokrat. V uvodnem nagovoru sta se krvodajalcem zahvalila in jim čestitala sekretarka OZRK Novo mesto Barbara Ozimek in župan Franc Škufca. Priznanja pa je poleg njiju podeljevala tudi predstavnica Centra za transfuzijsko dejavnost Silva Kotar. Med žužemberškimi krvodajalci, ki so dali kri največkrat, so bili letos  Zarabec Stanko (80-krat) in Janez Krese (100-krat). Seveda gre posebna zahvala tudi tistim, ko darujejo kri dvakrat, trikrat ali večkrat letno, prostovoljcem krajevnih organizacij RK Žužemberk, Dvor, Šmihel pri Žužemberku in Hinje. Pred podelitvijo priznanj je bila priložnost, da so se srečali tudi predsedniki vseh organizacij z namenom, da se pogovorijo o svojem delu, kar naj bi postalo navada tudi v naprej. V kulturnem programu so nastopali otroci na različnih inštrumentih KUD Glasbene muze in Vesna Zarabec na harmoniki, prireditev je povezovala Lili Hrovat.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi