Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
9°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
7°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Knjižnice povezujejo


LOKALNE SKUPNOSTI, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
13.10.2015      15:33
A A

Knjižnice povezujejoDeli:

 Da bi pokazali kako pomembno vlogo imajo splošne knjižnice na področju socialnega vključevanja je Združenje splošnih knjižnic na razpis mednarodne organizacije Public Libraries 2020 prijavilo projekt »Vloga knjižnic na področju socialnega vključevanja«, ki se je kasneje preimenovali v »Knjižnice povezujejo«. Projekt ima še en cilj: razviti model zagovorništva za splošne knjižnice in pokazati kako pomembni za uspešno zagovorništvo so podatki o vplivih in učinkih storitev splošnih knjižnic.

V projektu so sodelovale naslednje knjižnice, o vsaki je bil posnet kratek video, ki prikaže njihovo storitev:

Knjižnica Brežice že od leta 2009 redno izvaja brezplačne računalniške tečaje za starejše in iskalce zaposlitve. Namen tečajev je usposabljanje udeležencev za samostojno uporabo računalnika.

 

Borza dela v Mestni knjižnici Ljubljana  je informacijski servis, namenjen vsem iskalcem zaposlitve ali dela, tako brezposelnim kot zaposlenim, študentom, dijakom in upokojencem. 

 

V projektu Učenje slovenskega jezika za tujce v Knjižnici Franceta Balantiča Kamnik poučujejo tuje priseljence pogovorno slovenščino, kar jim omogoča, da laže komunicirajo tudi zunaj svoje skupnosti.

 

Medgeneracijsko branje je skupni projekt Splošne knjižnice, Gimnazije Frana Miklošiča in Doma starejših občanov v Ljutomeru. Dijaki kot prostovoljci glasno berejo stanovalcem doma starejših, ki zaradi bolezni ali starostnih težav ne morejo brati sami.

 

Knjižnica Mirana Jarca v Osnovni šoli Bršljin, v sklopu njihovega projekta Šola bere, izvaja program dodatne pomoči pri branju in razumevanju slovenskih besedil za romske otroke. Namen programa je  doseči samostojnost pri branju in razumevanju prebranega slovenskega besedila, da bi tako lahko romski učenci  laže sledili učnemu procesu in se  bolje vključili v šolsko in širše družbeno okolje. V knjižnici že tradicionalno pripravljamo posebne programe za romske otroke. Že od leta 1998 imamo knjižnico v romskem naselju Brezje in sistematično navajamo prebivalce skupnosti na obiskovanje knjižnice, izvajamo pa tudi pravljične urice za otroke v romskem vrtcu.

 

Knjižnica Antona Tomaža Linharta Radovljica s projektom Zmoremo – čez ovire do oviranih poučuje in ozavešča polnočutne otroke in učitelje o slepih in slabovidnih, da jih bodo bolj kompetentno sprejemali  kot enakovreden del družbe.

 

Irena Muc, vodja programa
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Knjižnica Dvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!