Logo MojaObčina.si

Žužemberk

DANES
29°C
16°C
JUTRI
32°C
16°C
Deli
3681

Ura pravljic in ustvarjalna delavnica

V torek, 9. oktobra smo v Knjižnici Dvor po poletnem premoru pričeli s pravljičnimi uricami, ki bodo tudi v prihodnje vsak drugi torek v mesecu ob 17.00 uri. Začeli smo z jesensko pravljico Buča debeluča. Vsak mesec bo sledila nova pravljica in ustvarjalna delavnica.

 Največja buča, ki je ni bilo moč premakniti, ostane sama sredi polja, čez zimo pa v svoje zavetje sprejme male gozdne živali, od miške in polha do čebel, napodi pa divjo svinjo, medveda in sovo, ki so prej lovili njene sedanje prebivalce in jih ogrožali. A s pomladjo se živali iz nje izselijo nazaj v gozd in jo zapustijo, ona pa se zmehča. Medved se vrže nanjo, da se razpoči, svinja pa jo požre. In od buče ostane »eno samcato bučno seme, ki se je neopazno zarilo v zemljo«.

Tako so otroci skozi pravljico spoznavali gozdne živali in dobili seme buče, ki ga bodo lahko posadili in vzgojili svojo bučo. Okrasili so storžek in tako ustvarili jesenski aranžma za okrasitev doma.

Andreja Špelko, Knjižnica Dvor

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi