Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 32°C
sreda, 20.08.2018
17°C | 32°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 33°C
petek, 23.08.2018
18°C | 33°C
sobota, 24.08.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pomladna pravljična urica


KULTURA, VRTEC

| |
12.04.2017      11:13
A A

Pomladna pravljična uricaDeli:

 

Globoko smo že zakorakali v pomlad, topli sončni žarki pa nas že kar nekaj časa prijetno božajo. Tudi zvončki in trobentice so se razcveteli. Toda ali otroci vejo kje je pomlad, od kod pride? O tem pripoveduje pravljica Hopek išče pomlad, ki jo je  prebrala sedmošolka Aiša Šribar. Mamica pove zajčku Hopku, da bo danes prišla pomlad, in zajček ji gre naproti. Kaj pa, če pomlad raje pride kar sama? Zajček kljub iskanju ni našel pomladi, našel pa je nove prijatelje.

V ustvarjalni delavnici smo izdelovali zajčke iz papirnatih krožnikov, saj se bliža velika noč. Velikonočni zajček naj bi v noči pred veliko nočjo prinesel pirhe, sladkarije in (v modernem času) tudi igračke, ter jih pustil v košarici na dogovorjenem mestu, ali pa skril nekje v hiši ali na vrtu, da jih otroci zjutraj poiščejo.
Andreja Špelko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Knjižnica Dvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!