Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
9°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
7°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mama je umrla dvakrat


KULTURA

| |
11.10.2015      23:31
A A

Mama je umrla dvakrat


S črno komedijo Vinka Möderndorferja: »Mama je (spet) umrla dvakrat« je igralska skupina Teater 13, KUD Venčeslav Taufer iz Dola pri Litiji, v nedeljo, 11. oktobra zaključila 19. grajske prireditve na Žužemberškem gradu.


Deli:

V pričujoči komediji si je avtor sposodil tipično slovensko družino, ki jo sestavlja pestra paleta različnih likov. Jezik in navade se menjajo, njihova čud pač ne. Pa vseeno – rdeča nit, ki povezuje vse te različne ljudi, je denar! Priča smo že kar pregovornemu pohlepu, napetemu vzdušju in tragikomičnim dialogom akterjev. K umrli mami Amaliji Dreksler pridejo vsi, ki se nadejajo bogate dediščine: njena otroka – sin Ingo, alkoholik, ki je poročen s sitno Marjano, in neumna hči Rozalija s svojim Petrom, priseljencem iz Srbije, ter varuška njunega še nerojenega otroka Uta. Dediščine se nadeja tudi pokojničina sestra Klara, samska slavistka. Branje oporoke Amalija zaupa medicinskemu bratu Viliju, za katerega kasneje izvemo, da je pokojničin novopečeni mož. Ob krsti se razkrivajo njihovi pravi obrazi: vsi so pokojnico sovražili in za masko žalovanja se skriva pohlep po denarju. Amalija v oporoki zapiše, da ves svoj denar zapušča samo enemu dediču, srečneža pa naj izberejo sami. Sredi njihovega prepira in ko stvari uidejo izpod nadzora, Amalija »vstane od mrtvih« ter zaprepadenim svojcem pove, da jih je pravzaprav povabila na poročno slavje. V drugem dejanju se prej omenjena druščina spet zbere v mamini hiši – tokrat naj bi njihova mama in sestra »zares« umrla. Mama ima nov pogoj in pravi zaplet se šele začne.  Za koreografijo je poskrbel Luka Bregar, ki je mojstrsko odigral tudi sina Inga Dreksler, alkoholika, igro pa je odlično režiral Marko Plantan. Komedija, polna medsebojnih zdrah, zapletov in nepričakovanih razpletov  je  nasmejala občinstvo in popestrila nedeljski večer številnim gledalcem. Skratka, prava kulturna poslastica za ljubitelje odrske umetnosti.

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!