Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
8°C | 21°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Farno žegnanje in kulturni bazar v Šmihelu


KULTURA, DRUŠTVA, VERSKE

| |
27.09.2015      18:39
A A

Farno žegnanje in kulturni bazar v ŠmiheluDeli:

Prijetno tradicijo farnega žegnanja so tukajšnji kulturniki tudi letošnje leto  združili  s prijetnim kulturnim dogajanjem. Pred cerkvijo sv. Mihaela so že pred sveto mašo, ki jo je daroval župnik Uroš Švarc,  domači stojničarji postavili stojnice, na kateri so lahko obiskovalci našli marsikaj   primernega za svoj okus in žep. Za razliko od prejšnjih let, letos organizatorji niso razpisali fotografskega natečaja, temveč so pripravili razstavo likovnih del, ki so jih izdelali šmihelski četrtošolci tukajšnje podružnične šole. Zbrane je v uvodnem delu prireditve pozdravila predsednica Kulturnega društva Šmihel Karmen Sadar, nato pa sta vodja sekcije Maj- Maja  Papež Iskra in likovni pedagog in umetnik Martin Šuštaršič, podelila priznanja in praktične nagrade vsem udeležencem. Kar štiriindvajset likovnih umetnin so razstavili v parku Alojzija Zupanca, pridružili pa so se tudi polharji, na ogled pa so bile tudi fotografije najnovejših izkopavanj Vile Rustica. Kulturni program sta popestrili   učenki glasbene šole dr. Lorene Mihelač. Organizatorji so bili z dogajanjem zadovoljni, kot tudi z odzivom stojničarjev, ki so poleg mladih glasbenic in harmonikaša prispevali k živahnejšemu kulturnemu utripu na žegnanjski dan. Urednik

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!