Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

delno oblačno
Popoldne bo sončno, v vzhodni polovici Slovenije pa občasno zmerno do pretežno oblačno in povečini brez padavin. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 6, na Primorskem do 10 °C.
-2°C | 8°C
torek, 23.01.2018
-2°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 9°C
petek, 26.01.2018
5°C | 11°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Zlato priznanje prejela kmetija Gričnik


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
10.08.2015      22:54
A A

Zlato priznanje prejela kmetija Gričnik


Že šestič zapored se je drugo nedeljo v avgustu odvijala prireditev Praznik Pohorskega lonca na Rogli, ki ima znak kakovosti »Okusi Rogle«. Čudovita sončna nedelja je tokrat na Roglo privabila številne obiskovalce in tudi domačine.


Deli:

Piše: Urška Firer

 

Skupaj skuhali 500 porcij

 

V kuhanju pohorskega lonca se je pomerilo deset ekip od blizu in daleč, in sicer so tokrat kuhali: Planinsko društvo Ruše, Pastirji Rogla, Ekološka kmetija Meglič, Društvo Dobra volja, Lovska družina Zreče, Kuharca Marjetka, Jurček in Ančka, Terme Zreče, Janez Optimist in Andrej ter TK Gričnik. Ocenjevalno komisijo so sestavljale: upokojena strokovni učiteljica kuharstva in gastronomije Romana Gričnik, zunanja ocenjevalka in novinarka POP TV-ja  Danica Ksela ter seveda avtorica originalnega recepta ter vodja kuhinje na Rogli Darinka Orlačnik. Vsem tekmovalcem je bil zagotovljen prostor za kuhanje ter vse potrebne sestavine, gorilnike in posode pa so prinesli s seboj. Vsi so kuhali po receptu omenjene avtorice. Uradni del prireditve se je pričel ob 10. uri, dve uri kasneje pa so udeleženci dali v ocenitev svoje jedi. Vsi, ki so želeli poskusiti katerega od številnih pohorskih loncev so lahko kupili lonček in leseno žlico ter si izbrali tri ekipe kjer so poskusili to odlično jed.

 

Štiri ekipe sodelovale prvič

 

Na koncu je strokovna komisija razglasila in nagradila tri najboljše ekipe. Podelili so najem bungalova, karte za savno in bazen. Nagrade in priznanja je podelil vodja hotelirstva in gostinstva Robert Kejžar. Povedal je, da je iz leta v leto vedno več ekip, ki sodelujejo na tovrstni prireditvi in da je bila ravno letošnja tudi najbolj obiskana. Bronasti priznanji sta bila letos kar dve, prejeli pa sta jih ekipi Društvo dobra volja iz Pristave pri Vojniku in Terme Zreče. Srebrno priznanje je odšlo v Vitanje na ekološko kmetijo Meglič, zlato priznanje pa je dobila Turistična kmetija Gričnik iz Planine na Pohorju. Lovska družina Zreče je prvič sodelovala na tem kulinaričnem dogodku in si prisvojila še posebno priznanje za najlepši izgled omizja.  Obiskovalci tokratne Vesele nedelje pa so se zabavali ob poskočnih melodijah skupine Kingston v popoldanskih urah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zreče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!