Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.10.2018

delno oblačno
Zvečer bodo padavine ponehale. Ponoči se bo deloma zjasnilo, proti jutru bo v notranjosti Slovenije nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
9°C | 20°C
petek, 17.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 19.10.2018
8°C | 20°C
nedelja, 20.10.2018
5°C | 20°C
ponedeljek, 21.10.2018
8°C | 12°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Društva Stranic so priredila golažijado 2017...


TURIZEM

| |
09.10.2017      14:53
A A

Društva Stranic so priredila golažijado 2017prejemniki nagrad s podeljevalci
prejemniki nagrad s podeljevalci
Deli:

Turistično olepševalno društvo Stranice je prvo nedeljo v oktobru organiziralo pravi spektakelj v kuhanju golažijade društev krajevne skupnosti Stranic. Sodelovalo je šest društev in sicer: Turistična olepševalno društvo, Društvo upokojencev, Prostovoljno gasilsko društvo, Kulturno društvo Konrad Sodin, Mladinski klub in Krajevna organizacija Rdeči križ. Kuhanje se je izvajalo na športnem igrišču KS Stranice. Prireditev so si ogledali številni gostje. Vsako ekipo sta zastopala dva tekmovalca – kuharja. Tekmovanje se je pričelo ob 12.00 uri s prevzemom mesa in se zaključilo ob 15.00 uri ko se je pričela pokušina golaža s strani strokovne ocenjevalne komisije gostinstva Lavanda s Stranic. Vsaka ekipa je za kuho prejela 3 kg mesa v kosu, za začimbe in recerpturo so morali poskrbeti kuharji tekmovalci sami. Ekipe so vnaprej napisale sestavine recerpture in količino le te, ki se je porabila v celoti. Po končanem kuhanju je vsaka ekipa pripravila dva krožnika golaža za člane ocenjevalne komisije. Nevtralni sistem žrebanja je bila podlaga za ocenjevanje. Razglasitev rezultatov je bila ob 15.30 uri. Komisija je ocenjevala predvsem urejenost delovnega okolja, inovativnost pri izdelavi golaževega vložka, okus golaža, ujemanje recerpture in končnega izdelka. Tekmovalci so poskrbeli tudi za lepo aranžiranje omizja. V golaž ni bilo dovoljeno dajati industrijsko pripravljenih dodatkov ali dodatnega mesa. Preizkusili so ga tudi vsi obiskovalci. Pokušina je bila brezplačna. Vsa društva so pripravila zelo okusne – vrhunske golaže, kar je bilo pohvalno tudi s strani obiskovalcev. Kotli oz. posode za kuhanje so bile na koncu pokušine kot umite.

Vsi tekmovalci kako tudi komisija za ocenjevalne so s strani TOD prejeli v spomin  simbolične medalje za sodelovanje, najvišje ocenjena ekipa pa je prejela tudi prehodni pokal s simbolom kuharja. Letos ga je prejela ekipa Turistično olepševalnega društva. Cilj tovrstne prireditve je predvsem, da ostane tradicionalna v predstavljanju kulinarike v KS Stranice.

Prireditev je bila prijateljske narave, s poudarkom na druženju oz. povezovanju med krajani in ostalimi gosti.

Luštno je bilo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO OLEPŠEVALNO DRUŠTVO STRANICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!