Logo MojaObčina.si

Zreče

DANES
1°C
-6°C
JUTRI
4°C
-2°C
Deli
2549

97 let Marije Povh

Enajstega aprila je Marija Povh iz Podoba pri Ločah, praznovala 97. let.

Marija ima štiri otroke: Iva , Mileno, Anico in Janka. Ožjih sorodnikov ima okoli trideset, od njih tudi dvanajst pravnukov. Najmlajša dva imata šele dva in tri mesece. 

Vsa leta je pridno in rada delala na kmetiji. Pri velikih opravilih so sosedje stopili skupaj in si pomagali. Najbolj veselo je bilo pri košnji in ličkanju. Kljub težkemu življenju so se znali poveseliti.          
          

Vsak dan si sama skuha kosilo. Najraje ima koruzne žgance, ki jih skuha vsak teden. Kruha pa ne peče več, ker je to delo zanjo sedaj pretežko. Zaradi bolečih kolkov težko hodi.  Vsak dan ji pripeljejo svež kruh. Še vedno je zelo bistra in se odlično spominja preteklih let. Se rada tudi pošali in je zelo pozitivno naravnana.

Prav na njen rojstni dan jo je obiskal poverjeniški odbor Območnega društva invalidov Dravinjske doline iz Jerneja: Franc Rečnik, Alojz Burlak, Anton Kušter ter moja malenkost. Zaželeli smo ji veliko zdravja in zadovoljstva.

Olga Pančič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij