Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Še se bodo pojavljale krajevne padavine, deloma nevihte, predvsem na jugu so možni tudi močnejši nalivi. Ponekod bo zapihal severovzhodni veter, proti večeru na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 °C.
16°C | 28°C
četrtek, 16.08.2018
12°C | 29°C
petek, 17.08.2018
13°C | 30°C
sobota, 18.08.2018
14°C | 32°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

97 let Marije Povh


DRUŠTVA

| |
22.04.2017      8:32
A A

97 let Marije Povh


Enajstega aprila je Marija Povh iz Podoba pri Ločah, praznovala 97. let.


Deli:

Marija ima štiri otroke: Iva , Mileno, Anico in Janka. Ožjih sorodnikov ima okoli trideset, od njih tudi dvanajst pravnukov. Najmlajša dva imata šele dva in tri mesece. 

Vsa leta je pridno in rada delala na kmetiji. Pri velikih opravilih so sosedje stopili skupaj in si pomagali. Najbolj veselo je bilo pri košnji in ličkanju. Kljub težkemu življenju so se znali poveseliti.          
          

Vsak dan si sama skuha kosilo. Najraje ima koruzne žgance, ki jih skuha vsak teden. Kruha pa ne peče več, ker je to delo zanjo sedaj pretežko. Zaradi bolečih kolkov težko hodi.  Vsak dan ji pripeljejo svež kruh. Še vedno je zelo bistra in se odlično spominja preteklih let. Se rada tudi pošali in je zelo pozitivno naravnana.

Prav na njen rojstni dan jo je obiskal poverjeniški odbor Območnega društva invalidov Dravinjske doline iz Jerneja: Franc Rečnik, Alojz Burlak, Anton Kušter ter moja malenkost. Zaželeli smo ji veliko zdravja in zadovoljstva.

Olga Pančič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBMOČNO DRUŠTVO INVALIDOV DRAVINJSKE DOLINE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!