Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.04.2018

jasno
Danes bo jasno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 26, na Goriškem do 28 °C.
6°C | 26°C
sobota, 21.04.2018
6°C | 27°C
nedelja, 22.04.2018
8°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 26°C
torek, 24.04.2018
10°C | 25°C
Opozorila
Petek, 20.4.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
26°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Društvo proti mučenju živali Celje zdaj tudi ......


LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
15.09.2016      17:09
A A

Društvo proti mučenju živali Celje zdaj tudi na območju Zreč in Slovenskih KonjicDeli:
Prav veseli in ponosni smo, da se je delovanje enega najstarejših društev v Sloveniji Društva proti mučenju živali ali krajše DPMŽ Celje razširilo tudi v občini Zreče in Slovenske Konjice. Veliko je živali, ki potrebujejo pomoč in prav tako lastnikov živali, ki se ne znajdejo kako pomagati svojim, brezdomnim oziroma zapuščenim živalim. V društvu pomagamo prostovoljno in seveda po zaslugi donacij večjih donatorjev in posameznikov, hranimo živali na večih lokacijah.NAŠ MOTO JE STERILIZIRAJ / KASTRIRAJ IN POSVAJAJ!
Veliko zapuščenih živali čaka v zavetiščih in si srčno želi čisto svojega doma. Mnogo se jih znajde tam, ker so jim bodisi umrli lastniki ali pa lastniki nimajo ustreznih prostorov in finančnih sredstev, da bi živali obdržali. Ko se posameznik odloči za posvojitev živali, naj bo to premišljena poteza, saj lahko žival z nami preživi več desetletij. O tem ozaveščamo tudi naše najmlajše s predavanji po osnovnih šolah in vrtcih. S seboj vedno prinesemo našega najstarejšega muca Miška, katerega lastnica je naša članica. Muc ima že 24 let, kar je v človeških letih kar 110 let.
Celjsko društvo šteje približno 100 članov iz različnih občin. Zelo veseli in ponosni smo, da so se nam pridružili tudi novi člani iz Zreč in Slovenskih Konjic. Pravijo, da dober glas seže v deveto vas. Poleg tega, smo našim zbirnim točkam v Celju, Vojniku, Žalcu in Šentjurju, dodali še zbirne točke v trgovinah Spar in Mercator Zreče ter Spar in Mercator Slovenske Konjice. Na zbirnih točkah lahko donirate hrano, razne priboljške, prostovoljne prispevke, povodce, transporterje, ovratnice in ampule proti zajedalcem oziroma vse kar zapuščene živali potrebujejo za oskrbo. 
Naše delovanje si lahko ogledate na FB strani: Društvo proti mučenju živali Celje - enota Zreče0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zreče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!