Logo MojaObčina.si

Žirovnica

DANES
9°C
-5°C
JUTRI
12°C
-5°C
Deli
4370

Pohod po Poti kulturne dediščine Žirovnica

Koder sonce hodi venec je vasi, ki so srce kulture vsej Sloveniji. Na slovenski kulturni praznik vabljeni prav vsi, da se pridružite praznovanju v Žirovnici.


Počastite spomin na našega največjega pesnika dr. Franceta Prešerna in se 8. februarja ob 8. uri zjutraj podajte v njegovo rojstno vas na tradicionalni pohod po Poti kulturne dediščine Žirovnica. Ena najlepših tematskih poti v Sloveniji vabi v rojstne hiše velikanov slovenske kulture. Odkrijte razglede, ki so jih navdihovali, zbirajte spominske žige v pohodnikovi razglednici in se udeležite pestrega kulturnega dogajanja, predvsem pa ne zamudite osrednje slovesnosti pri Prešernovem spomeniku v Vrbi, kjer bodo ob 13. uri nastopili recitatorka Tina Gorenjak in Katalena, Slovenian band. Slavnostna govornice prireditve bo Lara Jankovič.

 

Prešerno povabljeni!


Podrobnosti o dogajanju si lahko preberete na povezavi: https://visitzirovnica.si/8-februar-2020-pohod-po-poti-kulturne-dediscine-zirovnica/

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi