Zasavčan skoraj na vrhu kolesarskega sveta

ŠPORT, OBVESTILA

| |
21.09.2017      11:55

Za slovensko kolesarstvo je ponovno zgodovinski dan. Prav tako za zasavski šport, saj je Primož Roglič osvojil srebrno medaljo za Slovenijo na svetovnem kolesarskem prvenstvu. Kronometer, proga je bila dolga 31 km, se je prvič v zgodovini svetovnih prvenstev končal z zaključnim vzponom, ki ga je Roglič odpeljal fenomenalno. Prvič so lahko kolesarji med vožnjo zamenjali tudi kolo (za ravnino je drugačno kot za vožnjo v klanec). Tekmovalce je na tekmi motil še dež, ki je namočil cesto prav med nastopom najboljših. Preizkušnja je bila zaradi vsega tega izjemno zahtevna.

Začel je z odličnim startom, nato nekoliko popustil, potem pa eksplodiral na zadnjem vzponu. Pred vzponom je zaradi izjemnega klanca, neobičajnega za kronometer, zamenjal kolo. Roglič je edini izmed prejemnikov medalj, ki je zamenjal kolo. Primož je prvi Slovenec, ki je na svetovnem prvenstvu osvojil odličje na kronometrski preizkušnji. Pridružil se je Andreju Hauptmanu, ki je osvojil medaljo na cestni dirke na SP leta 2001.

Roglič je tokrat zaostal za 57 sekund le za zmagovalcem Tomom Dumoulinom iz Nizozemske, tretje mesto je osvojil Britanec Chris Froome. Odličen je bil tudi drugi slovenski predstavnik Jan Tratnik, ki se je zavihtel na 10. mesto.