Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

pretežno jasno
Plohe in nevihte se bodo nadaljevale v noč na torek in so lahko predvsem na jugu tudi močnejše.
11°C | 24°C
sreda, 18.07.2018
9°C | 25°C
četrtek, 19.07.2018
10°C | 26°C
petek, 20.07.2018
11°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Zasavčan skoraj na vrhu kolesarskega sveta


ŠPORT, OBVESTILA

| |
21.09.2017      11:55
A A

Zasavčan skoraj na vrhu kolesarskega svetaDeli:

Za slovensko kolesarstvo je ponovno zgodovinski dan. Prav tako za zasavski šport, saj je Primož Roglič osvojil srebrno medaljo za Slovenijo na svetovnem kolesarskem prvenstvu. Kronometer, proga je bila dolga 31 km, se je prvič v zgodovini svetovnih prvenstev končal z zaključnim vzponom, ki ga je Roglič odpeljal fenomenalno. Prvič so lahko kolesarji med vožnjo zamenjali tudi kolo (za ravnino je drugačno kot za vožnjo v klanec). Tekmovalce je na tekmi motil še dež, ki je namočil cesto prav med nastopom najboljših. Preizkušnja je bila zaradi vsega tega izjemno zahtevna.

Začel je z odličnim startom, nato nekoliko popustil, potem pa eksplodiral na zadnjem vzponu. Pred vzponom je zaradi izjemnega klanca, neobičajnega za kronometer, zamenjal kolo. Roglič je edini izmed prejemnikov medalj, ki je zamenjal kolo. Primož je prvi Slovenec, ki je na svetovnem prvenstvu osvojil odličje na kronometrski preizkušnji. Pridružil se je Andreju Hauptmanu, ki je osvojil medaljo na cestni dirke na SP leta 2001.

Roglič je tokrat zaostal za 57 sekund le za zmagovalcem Tomom Dumoulinom iz Nizozemske, tretje mesto je osvojil Britanec Chris Froome. Odličen je bil tudi drugi slovenski predstavnik Jan Tratnik, ki se je zavihtel na 10. mesto.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zagorje ob Savi!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!