Logo MojaObčina.si

Zagorje ob Savi

DANES
9°C
0°C
JUTRI
10°C
0°C

Merilniki kakovosti zraka tudi v Kisovcu

V Kisovcu od 29.01.2021 deluje sistem za merjenje kakovosti zraka Smartcity sensware AQI. Sistem na dveh lokacijah (Borovniško naselje, Trg Pohorskega bataljona) spremlja meteorološke parametre ter prašne delce (PM10, PM 2,5, PM 1), ozon, dušikov dioksid, žveplov dioksid, ogljikov monoksid, hlapljive komponente VOC v zraku ter indikativno tudi hrup. Rezultati monitoringa so sprotno dostopni na spletni strani Občine Zagorje in Savi (http://www.zagorje.si/podrocje.aspx?id=207) in spletni strani Krajevne skupnosti Kisovec. Za učinkovitejšo informacijo so izmerjeni podatki prikazani v barvni  lestvici razredov onesnaženosti zraka (nizka, zmerna, visoka ali zelo visoka raven onesnaženosti). Občanom so on-line dostopni tudi podrobnejši podatki o lokacijah, 48 urnem gibanju vrednosti posameznih parametrov ter zakonsko določenih mejnih oz. ciljnih vrednostih parametrov onesnaženosti zunanjega zraka.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi