Logo MojaObčina.si

Zagorje ob Savi

JUTRI
8°C
2°C
TOR.
13°C
1°C

Temeljni kamen za regijski gasilski vadbeni poligon

Župan Matjaž Švagan je v družbi poveljnika Gasilske zveze Slovenije Francija Petka, namestnice predsednika Gasilske zveze Slovenije Janje Kramar Stanjko, predsednika Gasilske zveze Zagorje ob Savi Iva Potočnika, podžupana Občine Hrastnik Boža Majcna ter predstavnikov gasilskih zvez občin Hrastnik in Trbovlje, položil temeljni kamen za izgradnjo regijskega gasilskega vadbenega poligona.

Gasilska zveza Slovenije bo po načrtih zgradila 17 regijskih poligonov, pri čemer bo zasavski eden od prvih štirih. Občina je poskrbela za zemljišče, ki bo komunalno opremljeno, svetniki občinskega sveta pa so na junijski seji gasilski zvezi podelili stavbno pravico za obdobje 99 let.

Vrednost poligona, ki bo umeščen med območje Evroparka in bodoče Ekonomsko poslovne cone Zagorje, je brez zemljišča ocenjena na okvirno 400.000 evrov. Izgradnja bo končana v letu 2021.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi