Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

delno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo sprva še oblačno a se bo od severozahoda delno zjasnilo. Na Primorskem bo pihala zmerna burja, drugod severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 15, na Primorskem do 18 °C.
1°C | 12°C
torek, 23.10.2018
0°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
3°C | 18°C
četrtek, 25.10.2018
2°C | 16°C
petek, 26.10.2018
7°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Švagan še naprej v DS


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
23.11.2017      12:26
A A

Švagan še naprej v DSDeli:

22. novembra so zasavski elektorji izvolili v Državni svet Republike Slovenije Matjaža Švagana. Švagan je dobil 6 glasov, hrastniški kandidat Marko Funkl 2, trboveljski Mitja Rozina enega, eden glas pa je bil neveljaven. Tako bo Švagan, ki je bil državni svetnik že v iztekajočem se mandatu, še naprej zastopal lokalne interese Zasavja v Državnem svetu.

V Sloveniji so torej to sredo potekale splošne volitve, v katerih so elektorji volili 22 predstavnikov lokalnega interesa v Državni svet Republike Slovenije, ki sicer skupaj sestavlja 40 članov. Predstavnike so volili elektorji, ki so jih izvolili člani občinskih svetov, tudi zasavskih. Tri zasavske občine tvorijo 21. volilno enoto, v kateri elektorji vseh treh občin (Hrastnik z dvema, Trbovlje in Zagorje pa s po štirimi) po večinskem načelu izvoli enega člana državnega sveta.

Naj spomnimo še, katere elektorje so izvolili občinski sveti. Zagorje so predstavljali občinski svetniki Vlado Poredoš, Ivo Klančišar, Marija Ribič in Anica Ule Maček, vsi člani liste Zagorje gre naprej. Trbovlje so predstavljali Borut Dolanc (SDS), Marjana Eberlinc (SD), Denis Tomše(SMC) in Iztok Hribovšek (Naše Trbovlje), Hrastnik pa Jana Grum Žekar (Naš Hrastnik) in Valentin Moljk (Lista Mirana Jeriča).

MP

(povzeto s spletne strani http://www.zasavc.net/novica/svagan-se-naprej-v-ds/27491/)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zagorje ob Savi!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!