Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
1°C | 10°C
torek, 24.10.2017
-1°C | 13°C
sreda, 25.10.2017
1°C | 18°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
10°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ponatis nagrajene slikanice Kodra


KULTURA

| |
17.04.2014      10:53
A A

Ponatis nagrajene slikanice Kodra


Čudovita zgodba o prijateljstvu ter sprejemanju sebe in drugih. Ilustracije, izdelane v kolažni tehniki, ustvarjajo občutek globine v slikah.


Slikanica Kodra
Slikanica Kodra
Deli:

Aprila 2014 je pri založbi Ocean iz Zagorja ob Savi izšel ponatis slikanice Kodra. Prvič je izšla novembra 2013, vendar je bila, kljub za slovenske razmere visoki nakladi 1000 izvodov, že v šestih tednih po izidu skoraj razprodana. Zdaj bo ta čudovita slikanica, ki prav v teh dneh prihaja v vse slovenske knjigarne, dostopna tudi širši javnosti.

Slikanica Kodra je namenjena malčkom, ki jim pravljice berejo starši in vzgojitelji. Besedilo je jasno in prilagojeno razvojni stopnji predšolskih otrok. Mlajši otroci uživajo ob poslušanju zgodbe in gledanju motivov na slikah, s starejšimi predšolskimi otroki in šolarji pa se lahko starši in vzgojitelji po branju pogovorijo o prijateljstvu, sprejemanju drugačnosti drugih in samega sebe. Ilustracije so izdelane v kolažni tehniki, barve niso kričeče, so pa kontrastne. Glavni liki tako izstopajo in privabljajo pogled.

Poleg slikanice je izšel še didaktični zvezek z nalogami Pobarvaj Kodro in reši naloge. Ta spodbuja otrokovo ustvarjalnost, saj so pobarvanke didaktično premišljene, poučne in otrokom razumljive ter likovno urejene in jasne, brez stereotipov in likovnih klišejev. Naloge so prilagojene razvojni stopnji predšolskih otrok. Otrok sam izbira barve, nekatere slike pa tudi sam dopolni in si s tem ustvari svojo pobarvanko. Na zadnji platnici so natisnjene kartice za igro spomin.

Za vzgojitelje sta na spletni strani www.ocean-si.com prosto dostopni dve pripravi za vzgojno delo v skupini in učni list s temami iz slikanice Kodra in didaktičnega zvezka z nalogami.

Avtorica besedila in ilustracij, Zagorjanka Barbare Lekše, je leta 2006 diplomirala na Oddelku za likovno umetnost Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru. Dela kot profesorica likovne umetnosti v osnovni šoli Ivana Skvarče v Zagorju ob Savi.

Velik del prostega časa posveča ustvarjanju ilustriranih zgodb za otroke, katerih kakovost in privlačnost potrjujejo tudi mednarodne nagrade. Pri pisanju pravljic jo najbolj navdušuje dejstvo, da je tako mogoče pobegniti od resnobnega vsakdana in ustvariti svet, v katerem sam določaš pravila.

Najraje uporablja kolažno tehniko, saj se pri izrezovanju posameznih delov bolj poistoveti z likom, ki ga sestavlja, in natančno ve, kakšno obliko ima tudi tam, kjer ta ni v celoti vidna.

S slikanico Kodra je leta 2009 osvojila drugo mesto v kategoriji odraslih avtorjev na Mednarodnem natečaju za najboljšo otroško in mladinsko knjigo mestne občine Schwanenstadt v Gornji Avstriji. To ni bila prva nagrada; že leta 2008 je namreč na tem natečaju osvojila drugo mesto tudi za svojo knjigo Lulu čaka pošto, ki bo pod naslovom Čudovita novica kot prva knjiga iz nove zbirke Okolandija v začetku maja 2014 izšla pri založbi Ocean iz Zagorja ob Savi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zagorje ob Savi!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!