Logo MojaObčina.si

Vipava

DANES
23°C
7°C
JUTRI
19°C
12°C
5520

Na Gočah rožnati oktober malo drugače

Tudi na Gočah smo želeli obeležit rožnati oktober, mednarodni mesec ozaveščanja o raku dojk, z delavnico, ki bi jo vodila patronažna sestra ga. Rosana Harej. Ker žal trenutne razmere to onemogočajo, smo uporabili drug način komuniciranja in ozaveščanja. V sodelovanju z  Združenjem Europa Dona je Harejeva pripravila prispevek in priskrbela zgibanke, menstrualne koledarčke in roza petlje - simbol rožnatega oktobra. Omenjeno gradivo je v teh dneh prejelo vsako gospodinjstvo na Gočah. Zloženka ima zgovoren naslov: Zaupajte svojim rokam za zdravje dojk.  

V ospredje je postavljeno redno mesečno samopregledovanje dojk, ki je izrednega pomena za zgodnje odkrivanje raka in uspešno ter manj agresivno zdravljenje z manj posledicami. Poleg omenjenega je zelo pomembno tudi to, da se odzovemo na vabila državnih presejalnih programov. Dotik svojega telesa, ki pove največ, naj postane del vašega življenja. Ne smemo pozabiti na skrb za svoje zdravje.

Anja Godnič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi