Logo MojaObčina.si

Vipava

DANES
20°C
10°C
JUTRI
19°C
12°C

Koronavirus – obvestilo občanom NUJNO

Koronavirus

 

Na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) in Zdravstvenega doma Ajdovščina so objavljene vse aktualne informacije v zvezi s preventivnimi ukrepi v primeru znakov okužbe s koronaviruson ter splošna navodila o samozaščitnem ravnanju.

 

V zavodu Pristan so od, 26.2.2020 obiski preventivno prepovedani.  

 

Občina Vipava z vsemi enotami in službami, ki so zadolžene za zdravje občank in občanov, redno spremlja navodila na državni ravni in temu bo tudi prilagajala morebitne nadaljnje ukrepe. Izvajanje ukrepov, kot sta zapiranje javnih ustanov, glede na trenutno stanje ni potrebno.

 

Priporočljivi so preventivni higienski ukrepi (redno umivanje rok, zračenje prostorov, izogibanje zaprtim prostorom z večjo množico ljudi ipd.). Glavno vodilo je, da bolna oseba ostane doma in o svojih simptomih obvesti zdravstveno službo. 

 

Dodatne informacije: 

Zdravstveni dom Ajdovščina 

Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) 

 

David Premrl, poveljnik OŠ CZ Vipava

tel. 041 363 114

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi