Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

delno oblačno
Ponoči in zjutraj se bo na severu in v hribovitih krajih na zahodu države pooblačilo. Drugje bo zjutraj še deloma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 15 °C
12°C | 24°C
petek, 25.04.2018
11°C | 24°C
sobota, 27.04.2018
13°C | 24°C
nedelja, 28.04.2018
9°C | 26°C
ponedeljek, 29.04.2018
11°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ljubljanski maraton z vipavskim pridihom


ŠPORT

| |
07.11.2016      11:28
A A

Ljubljanski maraton z vipavskim pridihomTekači Vipavske doline na startnem prostoru – foto arhiv društva
Tekači Vipavske doline na startnem prostoru – foto arhiv društva
Deli:

Tekači Vipavske doline smo se tudi letos polnoštevilno udeležil tega največjega tekaškega praznika v Sloveniji. S tem mislim tako tekače in tekačice iz istoimenega društva iz Ajdovščine kot tudi člane dveh drugih uspešnih društev - ŠD Nanos Podnanos in Triatlon kluba Ajdovščina. Samo iz teh treh društev nas je bilo več kot sto. Veliko pa se jih prijavi tudi samostojno. V Sloveniji tako veljamo za eno najbolj razvitih tekaških sredin.

ŠD Tekači Vipavske doline smo zopet napolnili avtobus ter se nastanili v svoji tradicionalni bazi v restavraciji Eksperiment - dobesedno ob startnih prostorih. Za večino udeležencev je to seveda predvsem velik športno rekreativni dogodek, kjer v dveh dneh nastopi več kot 28.000 tekačic in tekačev. V soboto otroški in mladinski teki, v nedeljo pa rekreativni tek na 10 km, polmaraton (21,095km) in maraton (42,195 km). Lepo vreme in čudovito vzdušje ob progi z velikim številom navijačev daje prireditvi še poseben pečat. Vsekakor pa moramo izpostaviti tudi vrhunske dosežke članov ŠD Nanos. Aleš Žontar je z časom 2:36:57 zmagovalec maratona med Slovenci, skupaj pa je v konkurenci temnopoltih tekačev iz Afrike dosegel 11 mesto. Marko Tratnik je bil drugi, njegova sestra Petra Tratnik pa tretja med Slovenkami in skupaj osma.

Branko Lavrenčič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!