Logo MojaObčina.si

Vipava

JUTRI
10°C
0°C
NED.
12°C
-4°C
Deli
5044

Kolesarji kluba Izvir Vipava na Sabelli maratonu

Skupina skoraj tridesetih kolesarjev iz Slovenije in Italije, med njimi tudi osem kolesarjev kluba Izvir Vipava, se je s kolesi odpravila na pot do mesta Ascoli Piceno. V sredo, 4. 7. so štartali na Glavnem trgu v Vipavi, po 4 dneh in 680 km pa so prispeli na cilj v mesto Ascoli Piceno. Maraton je potekal med tremi podjetji v skupini Sabelli, ki je znana po izdelavi mocarele, vipavskim Ekolatom, Trevisanalatom iz Resana in Sabellijem iz Ascolija. Organizator maratona je bil lastnik skupine Sabelli Marcello Mariani, ki se je tudi sam udeležil maratona. Kolesarji iz Italije so obiskali mlekarno Ekolat, Klet Vipava 1894, Vipavo in si ogledali Vipavo, Kebetovo hišo, izvire reke Vipave ter Goče. Na štartu jim je srečno pot zaželel župan Občine Vipava mag. Ivan Princes. Domov so se polni vtisov in zelo zadovoljni, da so dosegli svoj cilj, vrnili v nedeljo 8. julija 2018.
Navdušili so jih številni sprejemi, ki so se kar vrstili, lepa pokrajina, zelo gostoljubni in prijazni ljudje in končni cilj v Ascoliju z velikim sprejemom, pogostitvijo, glasbo. Predsednik KK Izvir Vipava Lucijan Premrn pravi, da je bila za njih to zelo lepa izkušnja, da so spoznali veliko ljudi, prelepo pokrajino Ascolija, ki je obdana s sončnicami in oljkami. Z veseljem so tudi poslušali lepe besede in navdušenje nad Vipavo s strani Italijanskih kolegov. Pravi, da so dolgo a lepo in zanimivo pot premagali brez posebnih težav.
Bravo in čestitke!

Iris Skočaj,
Zavod za turizem TRG Vipava

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!