Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

jasno
Danes bo povečini sončno, le ponekod v notranjosti Slovenije občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 12 °C.
4°C | 12°C
nedelja, 16.11.2018
5°C | 14°C
ponedeljek, 18.11.2018
4°C | 9°C
torek, 19.11.2018
4°C | 8°C
sreda, 20.11.2018
5°C | 6°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 6h
Danes in jutri bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
4°C
12°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kolesarji kluba Izvir Vipava na Sabelli ......


ŠPORT, TURIZEM

| |
10.07.2018      21:52
A A

Kolesarji kluba Izvir Vipava na Sabelli maratonuEkapia kolesarjev Izvir Vipava z vodilnimi iz podjetja Ekolat
Ekapia kolesarjev Izvir Vipava z vodilnimi iz podjetja Ekolat
Deli:

Skupina skoraj tridesetih kolesarjev iz Slovenije in Italije, med njimi tudi osem kolesarjev kluba Izvir Vipava, se je s kolesi odpravila na pot do mesta Ascoli Piceno. V sredo, 4. 7. so štartali na Glavnem trgu v Vipavi, po 4 dneh in 680 km pa so prispeli na cilj v mesto Ascoli Piceno. Maraton je potekal med tremi podjetji v skupini Sabelli, ki je znana po izdelavi mocarele, vipavskim Ekolatom, Trevisanalatom iz Resana in Sabellijem iz Ascolija. Organizator maratona je bil lastnik skupine Sabelli Marcello Mariani, ki se je tudi sam udeležil maratona. Kolesarji iz Italije so obiskali mlekarno Ekolat, Klet Vipava 1894, Vipavo in si ogledali Vipavo, Kebetovo hišo, izvire reke Vipave ter Goče. Na štartu jim je srečno pot zaželel župan Občine Vipava mag. Ivan Princes. Domov so se polni vtisov in zelo zadovoljni, da so dosegli svoj cilj, vrnili v nedeljo 8. julija 2018.
Navdušili so jih številni sprejemi, ki so se kar vrstili, lepa pokrajina, zelo gostoljubni in prijazni ljudje in končni cilj v Ascoliju z velikim sprejemom, pogostitvijo, glasbo. Predsednik KK Izvir Vipava Lucijan Premrn pravi, da je bila za njih to zelo lepa izkušnja, da so spoznali veliko ljudi, prelepo pokrajino Ascolija, ki je obdana s sončnicami in oljkami. Z veseljem so tudi poslušali lepe besede in navdušenje nad Vipavo s strani Italijanskih kolegov. Pravi, da so dolgo a lepo in zanimivo pot premagali brez posebnih težav.
Bravo in čestitke!

Iris Skočaj,
Zavod za turizem TRG Vipava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KOLESARSKI KLUB IZVIR VIPAVA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!