Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 11°C.
6°C | 20°C
sreda, 24.09.2018
16°C | 21°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 19°C
petek, 27.09.2018
2°C | 25°C
sobota, 28.09.2018
8°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Outdoor day - dan pouka izven učilnice


ZAVODI, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
16.10.2017      9:21
A A

Outdoor day - dan pouka izven učilniceDeli:

V tem šolskem letu smo se mednarodnemu gibanju Outdoor day priključili že drugič. V četrtek, 12.10.2017 smo za učence organizirali pouk v naravi. Posebni program PP5D se je zopet povezal in prijateljeval s skupinama PP4B in PP6 (med seboj smo se povezali trije oddelki, razredi..) Tokrat smo obravnavali temo o jeseni.

Nekateri učenci so se odpravili po Vipavi nabirati divje kostanje, drugi so rezali in pripravljali domači kostanj. Postavili so ognjišče in zakurili ogenj, v tem so postali že pravi mojstri. Pečeni kostanj je bil prava poslastica. Spoznali so, zakaj je potrebno kostanj narezati. Nekajkrat je pošteno počilo, čemur so se vsi smejali. Poleg smeha pa so bili tudi malce prestrašeni in zaskrbljeni, saj se je izza drevesa prikazal medved in nam ukradel kostanje. Najbolj pogumni so tekli za njim in si kostanje izborili nazaj.

Spoznali so razliko med domačim in divjim kostanjem. Iz divjega so izdelali senzorno ploščo. Zmešali so cement, pesek in vodo, vlili maso v kalup in vanj polagali kostanje. V mešanju betona so se vsi zelo izkazali, tako dekleta kot fantje.

Sklenili smo, da v tem šolskem letu še večkrat pripravimo različne dejavnosti v naravi. Nikoli ne pozabimo na varstvo narave in ljubezen do nje, saj iz nje v vsakem letnem času črpamo moč in energijo. Želimo si oblikovati svojo himno, zastavo in svoje ime. Verjamemo, da nam bo uspelo.

Tanja in Mateja
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI CENTER ZA IZOBRAŽEVANJE, REHABILITACIJO IN USPOSABLJANJE VIPAVA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!