Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Padavine, predvsem plohe in nevihte, se bodo razširile na vso Slovenijo ter ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Osvežilo se bo.
21°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 14h
Popoldne bodo še možne močnejše nevihte z nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
21°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

English in Action v Vipavi


ŠOLSTVO

| |
07.04.2016      21:35
A A

English in Action v Vipavi


Na vipavski osnovni šoli bomo letos že šestič gostili angleške učitelje iz organizacije English in Action. Zadnji teden poletnih počitnic (22. – 26.) bo na šoli namreč potekal intenzivni tečaj angleškega jezika za učence od četrtega do devetega razreda, v kolikor bo dovolj prijav, pa tudi za učence prve triade.


Deli:

Britanska organizacija English in Action, s sedežem v Canterburyju je ponudnica tečajev angleščine na šolah, kar je odlična in cenejša alternativa tečajem angleščine v tujini. Priznanje ji je podelilo združenje EAQUALS (Evropsko združenje kvalitetnega jezikovnega izobraževanja), ki v Evropi postavlja merila dobrih ponudnikov jezikovnega izobraževanja.

Letos jih bomo na šoli gostili že šestič, saj smo s tovrstno dodatno ponudbo pričeli že leta 2012, ko smo izvedli najprej zimski, potem pa še poletni tečaj, ki se ga je udeležilo kar 95 učence z naše šole, pa tudi iz Ajdovščine, Šturij in Dobravelj. V letih 2013 in 2014 in 2015 se je dober glas o tečaju razširil še dlje, saj so bili tečajniki iz večine šol v Vipavski dolini, prišli pa tudi iz Črnega Vrha, Idrije, Branika, Cerknice in celo iz Italije.

Poletna šola angleškega jezika traja od ponedeljka do petka po šest šolskih ur, učence pa poučujejo usposobljeni učitelji – materni govorci angleškega jezika iz Velike Britanije. Otroci so torej ves čas obkroženi z angleščino, na koncu tečaja pa za starše pripravijo tudi končni nastop, kjer govorijo, prepevajo in igrajo v angleškem jeziku.

Pouk poteka v skupinah okrog 15 učencev, temelji pa na zabavnih poučnih aktivnostih, predstavitvah, projektnem delu in gledališki igri. Ob tem spoznavajo nove jezikovne elemente in utrjujejo besedišče in strukture, ki so jih že spoznali v šoli.

Po tečaju učenci govorijo angleško bolj tekoče in samozavestno, bolj so motivirani za pogovore v angleščini.

Letos bomo kot novost ponudili tudi krajši tečaj za mlajše učence in sicer po tri šolske ure dnevno.

Več informacij o tečaju in prijavnico (prijave zbiramo do konca maja) lahko dobite preko elektronske pošte eiavipava@gmail.com.

Koordinatorica tečaja: Sonja Simonič Puc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.