Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

jasno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
5°C | 18°C
torek, 21.10.2018
12°C | 17°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 19°C
četrtek, 24.10.2018
8°C | 21°C
petek, 25.10.2018
6°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Drugo mesto za vipavsko ekipo prve pomoči


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
24.10.2016      8:50
A A

Drugo mesto za vipavsko ekipo prve pomoči


V Slovenj Gradcu je v začetku oktobra potekalo 22. državno preverjanje usposobljenosti ekip prve pomoči Rdečega križa in Civilne zaščite, na katerem je vipavska ekipa prve pomoči dosegla odlično drugo mesto.


Deli:

Na preverjanju je sodelovalo 14. najbolje uvrščenih ekip z regijskih preverjanj, ki so na sedmih delovnih točkah v centru mesta preverile svojo izurjenost in znanje dajanja prve pomoči ob naravnih in drugih nesrečah. Ob tem so se predstavile tudi reševalne službe, različne enote sil za zaščito in reševanje ter društva in druge organizacije s tega področja. Sodelovalo je okoli 400 pripadnikov sil za zaščito in reševanje.

Na delovnih mestih so se ekipe soočile z raznovrstnimi izzivi ob množičnem dogodku, na sejmu, neurju, zagotavljanju pomoči beguncem, obšolskih dejavnostih, delovni nesreči, pokazali pa so tudi individualno znanje.

Na sklepni slovesnosti na Trgu svobode so priznanja najboljšim trem podelili ministrica za obrambo Andreja Katič, generalni direktor URSZR Darko But in predsednik RKS dr. Dušan Keber, ostalim sodelujočim pa sta priznanja podelila generalna sekretarka RKS Renata Brunskole in namestnik generalnega direktorja URSZR Branko Dervodel. Vipavska ekipa prve pomoči je kot omenjeno zasedla 2. mesto. Ekipo sestavljajo: Monika Fajdiga (vodja), Martina Petan, Petra Fučka, Tamara Mozetič, Katja Lahajnar, Andraž Šorc in Špela Ambrožič. Zmagala je ekipa Nuklearne elektrarne Krško, ki se bo prihodnje leto udeležila Evropskega festivala prve pomoči.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!