Logo MojaObčina.si
DANES
32°C
18°C
JUTRI
33°C
17°C
Oceni objavo

160 let knjižničarstva v Vipavi in nastop četrtošolcev

V Vipavi, na Starem placu oz. Trgu Pavla Rušta, smo 19. junija proslavili 160 let knjižničarstva v Vipavi!

Najprej je vse nagovoril direktor Lavričeve knjižnice Artur Lipovž, sledil pa je slovesen govor vipavskega župana Antona Lavrenčiča. Kasneje je zgodovinarka Lilijana Vidrih Lavrenčič podala izsledke raziskave o zgodovini čitalnice in kasneje knjižnice v Vipavi in okoliških vaseh.

Prireditev smo z glasbenimi točkami popestrili četrtošolci Osnovne šole Draga Bajca Vipava pod mentorstvom Vide Trošt ter Ivana in Matic Tomažič, ki sta se krstno predstavila s petjem ob kitari.

Hvala Valentini Tominec za vabilo in zaupanje, hvala vsem nastopajočim in staršem, hvala organizatorjem za pogostitev in pripravo vsega potrebnega, hvala obiskovalcem za spodbude, pohvale in aplavze. Posebno pa hvala za sladoled pri Marjanci za vse nastopajoče.

Knjižnici, zaposlenim in obiskovalcem čestitamo in želimo obilo užitkov ob branju in obisku različnih dogodkov.

Vida Trošt, foto Vida Trošt, Natali Panič Nardin, Martina Zalar, Franka Koren

Oglejte si tudi