Logo MojaObčina.si
DANES
35°C
17°C
JUTRI
36°C
20°C
Oceni objavo

O pomenu presejalnih programov na Gočah

Krajevna skupnost Goče je 13. marca skupaj z predavateljicama Klementino Štrancar, dipl. m. s. in Rosano Harej, dipl. m. s., obeh iz ZD Ajdovščina, pripravila predavanje o pomenu zgodnjega odkrivanja predrakavih sprememb in presejalnih programih Zora, Dora in Svit. Prav mesec marec je tudi namenjen preventivi raka na debelem črevesju in danki. Obe predavateljici sta potrdili, da se da veliko rakavih obolenj odkriti prav po zaslugi preventivnih programov in nato bolj uspešno zdraviti. Vsak posameznik lahko naredi nekaj zase in včasih je že en preventivni pregled dovolj.

S predavanjem o programih smo želeli spodbuditi krajane, da se odzovejo vabilu na presejalni program, saj si lahko s tem rešijo življenje.

Anja Godnič

Oglejte si tudi