Logo MojaObčina.si
DANES
28°C
18°C
JUTRI
28°C
18°C
Oceni objavo

Gočani na Slavniku

Nedeljo (21. aprila) je Športno društvo Hudournik Goče izkoristilo za osvojitev 1028 m visokega Slavnika. Pot nas je z Goč peljala po avtocesti do Kozine, kjer smo avtocesto zapustili in se peljali do vasi Prešnica. Avtobus nas je pripeljal vse do cerkve sv. Jedrt.

Od cerkve smo sledili smerokazom za Slavnik, se sprehodili mimo hiš in sledili markacijam po makadamu do pešpoti, ki se položno vzpenja skozi redek gabrov gozd. Čedalje položnejša pot nas je kmalu pripeljala na prve kraške travnike, kjer so ljubiteljice rož opazovale razstavo potonik, narcis, velikonočnic in šmarnic. S hojo navkreber se je krepil tudi veter, ki nas je spremljal vse do Tumove koče na Slavniku, kjer nas je, ob sončnem vremenu, pričakal veličasten razgled od najvišjih vrhov pa vse do morja. V koči, ki je bila odprta, smo se ogreli s toplim čajem in okrepčali z malico, nato pa smo se vrnili v dolino. V Kozini smo se ustavili še na sladoledu in se prijetno utrujeni vrnili domov.  

Anja Godnič

Oglejte si tudi