Logo MojaObčina.si

Vipava

DANES
27°C
13°C
JUTRI
27°C
15°C

Cvetovi perunike krasijo Obelunec v maju

Perunika ni rastlina, ki bi lepšala vsak vrt, je pa vsekakor rastlina, ki si zasluži omembo. To so priljubljene trajnice, ki jih gojimo zaradi lepih in barvitih cvetov. Perunika ali iris je rod cvetočih rastlin z razkošnimi cvetovi, poznanih pa je skoraj 300 vrst. Samo ime teh prelepih cvetlic izhaja iz grščine, v dobesednem prevodu pa pomeni »mavrica« in »nekdo, ki predaja sporočilo.« Razlog za zadnje je verjetno dejstvo, da to rastlino najdemo v najrazličnejši paleti barv - od vijolične, rumene, rdeče do modre. Na Gočah jih lahko opazujemo na posameznih vrtovih, v vsej lepoti pa se v tem času bohotijo ob kapelici in naprej ob poti proti cerkvi Marije Snežne na Obeluncu. Pri tem gre zahvala pridnim rokam dveh domačink za skrbno nego vseh rož ob poti, ki marsikomu ustavijo pogled in umirijo dušo.

Anja Godnič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi