Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
12°C | 22°C
sreda, 15.10.2018
12°C | 21°C
četrtek, 17.10.2018
14°C | 19°C
petek, 18.10.2018
14°C | 24°C
sobota, 19.10.2018
12°C | 24°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zlati vrhpoljski orkestraši


KULTURA, DRUŠTVA

| |
30.05.2016      12:27
A A

Zlati vrhpoljski orkestraši


V soboto, 21. maja 2016, je v Bukovici potekalo 36. tekmovanje slovenskih godb na 1. in 3. težavnostni stopnji, ki ga organizira Zveza slovenskih godb. Prav na 3. težavnostni stopnji se je predstavil tudi Pihalni orkester Vrhpolje, ki je v močni konkurenci dosegel prvo mesto.


Deli:
Zmagovalec 36. tekmovanja slovenskih godb na 3. težavnostni stopnji je KD Pihalna godba Vrhpolje,Vipava. Tako je odločila petčlanska mednarodna strokovna žirija, ki so jo sestavljali:Gregor Kovačič (Slovenija), Mitja Dragolič (Slovenija), Miro Saje (Slovenija), Milivoj Šurbek (Slovenija)ter Jozsef Csikota(Madžarska).

Na priznanem godbeniškem tekmovanju so na 3. težavnostni stopnji nastopili trije orkestri. Poleg Pihalnega orkestra Vrhpolje še Brkinska godba 2000 ter Pihalni orkester Jesenice-Kranjska Gora. Vrhpoljski orkester je svoj nastop začel z ogrejevalno skladbo, ki je komisija sicer ni ocenjevala, nadaljeval z obvezno skladbo skladatelja J. van der RoostaDublin dances ter zahtevnejšo izbirno skladbo Alvamar overture Jamesa Barnesa. Za konec je orkester izvedel še skladbo priznanega slovenskega skladatelja J. Puciharja z naslovom Radi igramo.

Prepričljiva izvedba mladih glasbenikov pod vodstvom akademskega glasbenika in dirigenta Matjaža Medena je navdušila žirijo in si s tem prislužila zlato plaketo s posebno nagrado, ki jo prejmejo le tisti orkestri, ki dosežejo nad 90 točk. Poleg te nagrade je dirigent Matjaž Meden prejel tudi posebno nagrado, ki jo komisija podeli najboljšemu dirigentu tekmovanja. Orkester si je s tem zagotovil napredovanje iz 3. v 2. težavnostno stopnjo.

Pihalni orkester Vrhpolje iz leta v leto napreduje in se širi, kar dokazuje tudi godbeniška šola, ki skrbi za podmladek orkestra. Orkestraši tudi po tekmovanju ne počivajo, saj se že pripravljajo na koncert, ki ga vsako leto tradicionalno izvedejo v sklopu prireditev »Imago Sloveniae« v Vipavi. Tako vas vljudno vabijo v soboto, 18. junija ob 20.30h na stari trg, da prisluhnite zmagovalnim melodijam mladih glasbenikov. Poleg vrhpoljskega orkestra se bo na vipavskem odru predstavil še Pihalni orkester Vogrsko. Za ljubitelje orkestralne glasbe je to odlična popotnica v tople poletne dni.

Lara Rojc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!