Na Gočah smo 6. julija doživeli izjemen glasbeni večer s klapo Semikantà, ki nas je očarala s svojo pristnostjo, muzikalnostjo in čustvi, ki jih je znala prenesti skozi pesem. Dvorana je bila polna, vzdušje pa neponovljivo.
Klapa je navdušila z izborom slovenskih pesmi, avtorskih skladb ter znanih dalmatinskih melodij, ki so segle globoko v srce. Občinstvo ni bilo le poslušalec – mnogi so peli z njimi, ploskali in z nasmehom spremljali vsak refren, ki je zapolnil prostor.
Ko se je koncert uradno zaključil, se je druženje nadaljevalo zunaj in v prijetnem ambientu hrama. Pesem, smeh in dobra volja so odmevali še dolgo v noč.
Dogodek je pripravila Krajevna skupnost Goče, ki je s tem večerom znova dokazala, kako pomembno je ohranjati skupnost, kulturo in ljubezen do glasbe.
S klapo Semikantà bomo s seboj ponesli pesem in glas, ki nas je ganil in povezal. Upamo, da se kmalu znova vrnejo, saj so jim naša vrata vedno odprta.
Anja Godič in Meta Furlan




