Logo MojaObčina.si
DANES
14°C
5°C
JUTRI
15°C
10°C

Otroška predstava Soseda in pol

Na Gočah smo 21. januarja gostili tretjo abonmajsko predstavo Soseda in pol v izvedbi gledališča KU-KUC. Dihur Dihurči in pav Pavli, najboljša soseda na svetu, se skupaj odpravljata na Jamajko, ko spoznata, da lahko na sanjsko potovanje odpotuje le eden. Kateri od živalskih prijateljčkov bo ostal doma? Njuno prijateljstvo se znajde na veliki preizkušnji. Skozi razgibano zgodbo, ki se je odvila ob pravljicah, odlični reggae glasbi, tekmovanju in nedolžnem sosedskem nagajanju, so otroci prepoznali pripetljaje iz resničnega sveta in se skozi smeh in napete situacije veliko naučili. Prijatelja sta nas opomnila na naše človeške slabosti in pokazala, da se tekmovalnost in nevoščljivost ne splačata. Bolj se obnesejo prijateljstvo, sodelovanje in spoštovanje različnosti. Zaradi dihurjih dimčkov smo se držali za nos, ob sosedskih prigodah smo se od smeha držali za trebuh in ob koncu predstave še za roke, saj sta nas živalska prijatelja spomnila, kaj je pravo prijateljstvo.

Anja Godnič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi