ČET.

Veržej presenetljivo premagal vodilni Triglav in pobegnil z nevarnih voda

Farmtech Veržej - Triglav Kranj 2:0 (0:0)

100; Dervišević 52., Vindiš 62.

Minulo soboto je Farmtech Veržej v 20. krogu 2. SNL gostil vodilno ekipo lige Triglav Kranj ter jih premagal z 2:0. Veržejci so si tako priborili možnosti za obstanek v ligi.

V prvem polčasu si nobenega ekipa ni zagotovila posebnih priložnosti. Nekoliko bolje je šlo gostom, toda za zadetek vendarle ni zadoščalo.

Polčas domačim vlil nove moči

Pred drugim polčasom je navijaška skupina Tikvice domačinom očitno vlila nove moči, saj so se v igro vrnili z novim zagonom.

Mrežo Kranjčanov je prvi zatresel Amir Dervišević v 52. minuti, sledil pa je še zadetek Luke Vindiša v 62. minuti.

Nogometaši veržejskega Farmtecha so v spomladanskem delu sezone v 5 tekmah osvojili 7 točk, kar jih je po 20. krogu uvrstilo na 8. mesto prvenstvene razpredelnice 2. slovenske nogometne lige. To mesto veržejske nogometaše ohranja v drugoligaški konkurenci, treba pa je povedati, da je prvenstvo še dolgo in da bodo odločilne tekme proti neposrednim tekmecev v boju za obstanek.

Preletimo še izide veržejskih nogometašev v spomladanskem delu sezone 2016/2017 v 2. SNL:

16. krog: NK Zarica - NK Farmtech 1 : 0
17. krog: NK Farmtech - NK Ankaran 1:0
18. krog: NK Brežice - NK Farmtech 4:1
19. krog: NK Dob - NK Farmtech  0 : 0