20°C

Naši nogometaši dva kroga pred koncem v težkem, a še ne v povsem brezupnem položaju

Farmtech Veržej - Krka 2:2

(Dervišević 33', Šauperl 83'; Čeh 60', Šauperl 85' - ag)

Naši nogometaši so minulo soboto zapravili enkratno priložnost, da na domačem terenu z zmago skočijo pred Kranjčane in Brice, ki se na lestvici sedaj nahajajo dve točki pred našimi nogometaši, do konca drugoligaške sezone pa sta ostala le še dva kroga. Nogometašem Farmtecha se je že nasmihala izjemno pomembna zmaga, a so se gostje iz Novega Mesta domov vrnili s točko. V 33. minuti so naši nogometaši po zadetku Derviševića povedli z 1:0, to pa je bil tudi rezultat 1. polčasa. Gostje so se izenačenja veselili v 60. minuti, ko je bil natančen Tim Čeh, temu pa je sledila zanimiva končnica dvoboja. V osrednji vlogi se je znašel Šauperl, ki je v 83. minuti naše nogometaše povedel v vodstvo z 2:1, a je zgolj dve minuti zatem postal tragični junak srečanja z zadetkom v lasstno mrežo. Rezultat se do konca tekme ni več spremenil. Naši nogometaši tako po 23 odigranih srečanjih ostajajo na predzadnjem 9. mestu, se pa bo v zadnjih dveh krogih med ekipami Brd, Zarice iz Kranja in našim Farmtechom odvijala krčevita borba za obstanek v ligi, v kateri so na žalost v najtežjem položaju prav Veržejci,  ki jih čaka najprej težko gostovanje v Brežicah in domača tekma z Ankaranom.  Naši nogometaši o svoji usodi več ne odločajo sami, ampak bodo o obstanku v ligi v  marsičem  odločali  tudi razpleti s tekem, v katerih igrata ekipi Brd in Zarice iz Kranja.