1291

Domač poraz proti favorizirani drugouvrščeni ekipi

NK Farmtech Veržej  - Roltek Dob 0:3

Leskovar (11m 26'); Grvala (34'); Kidrič (87')

Minulo soboto so drugoligaški nogometaši odigrali tekme 13. kroga. Veržejskim nogometašem so v goste prišli nogometaši Roltek Doba, ki so na prvenstveni lestvici zasedali 2. mesto.

Gostje so sloves favorizirane ekipe upravičili in prepričljivo premagali domače nogometaše. V 26. minuti je najprej domačo mrežo zatresel Jernej Leskovar iz dosojene enajstmetrovke, v 34. minuti pa je na 2:0 za goste povišal Ernest Grvala.  V drugem polčasu se vse do 87. minute izid ni spreminjal, ko je Rok Kidrič dosegel končnih 3:0 za goste iz Doba.

Nogometaši veržejskega Farmtecha kljub porazu ostajajo na 8. mestu prvenstvene razpredelnice, vendar pa za sedmouvrščeno ekipo Brd zaostajajo zdaj že za 4 točke, medtem ko pred predzadnjo ekipo Zarice iz Kranja ohranjajo 2 točki prednosti. Ob term naj dodamo, da je zadnjeuvršeno moštvo Zavrča, nekdanjega prvoligaša, prenehalo s tekmovanjem in izstopilo iz lige, tako da v nadaljevanju v 2. slovenski ligi v sezoni 2016/17  igra le 9 ekip.