Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo na vzhodu in severu večinoma sončno, drugod pa pretežno oblačno. Ponekod na Primorskem in Notranjskem bo megleno, občasno bo tam tudi rosilo ali rahlo deževalo. Pihal bo jugozahodni veter, ki bo ponoči prehodno ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 16 °C.
0°C | 15°C
petek, 24.11.2017
-1°C | 11°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 7°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 7°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Pričetek del gradnje povezovalnega SN 20 kV ......


€NERGIJA

| |
13.03.2017      11:13
A A

Pričetek del gradnje povezovalnega SN 20 kV kablovoda med TP Veržej 3 in TP Banovci 1Deli:

Elektro Maribor d.d., SE Ljutomer bo za zagotovitev boljše kakovosti napajanja odjemalcev z električno energijo na območju občine Veržej pričel z gradnjo 20 KV povezovalnega kablovoda med TP Veržej 3 in TP Banovci 1. Dela bomo zaradi zmanjšanja vpliva na zunanji videz okolice v času gradnje izvajali po fazah.

 

Predvideni začetek gradnje prve faze načrtujemo 14.3.2015. Z deli bomo začeli pri TP Veržej 3, v ulici Iztoka Gaberca, nato bomo prečkali državno cesto Križevci Dokležovje ter po ulici Bratstva in enotnosti končali prvo fazo del – ob občinski cesti Veržej - Banovci. Po končni ureditvi trase bomo nadaljevali z drugo fazo del.

 

Predvideni začetek druge faze načrtujemo ob koncu meseca marca (odvisni smo od vremenskih razmer). Druga faza gradnje bo potekala ob občinski cesti Veržej  -Banovci (k.o. Grlava) do obstoječe TP postaje Banovci 1. Z vsemi deli na omenjenem odseku bomo končali predvidoma v sredini meseca maja.

 

V času del prosimo za razumevanje in upoštevanje postavljene prometne signalizacije.

 

V letošnjem letu je na omenjenem območju predvidena še gradnja SN kablovoda med TP Banovci 1 - TP Banovci 2 - TP Banovci 3, ter SN kablovod TP Banovci 3 - DV Murska Sobota.

 

Po vseh končanih delih se bo zanesljivost dobave el. energije za odjemalce, vključno s termalnim kopališčem Banovci bistveno izboljšala. Po zaključku vseh omenjenih odsekov se bodo obstoječi nadzemni daljnovodi demontirali, kar bo pozitivno vplivalo na zunanji videz okolja.

 

Andrej Sraka, univ.dipl.inž.el, direktor enote SE Ljutomer
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA VERŽEJ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!