Logo MojaObčina.si

Trzin

DANES
32°C
19°C
JUTRI
28°C
19°C
3841

Mesec skupnega branja tudi v Trzinu

Trzin kot branju prijazna občina se tudi letos pridružuje Nacionalnemu mesecu skupnega branja (NMSB), ki je del evropske bralne kampanje EURead. NMSB 2019 poteka od 8. septembra (mednarodni dan pismenosti) do 13. oktobra (zaključek Tedna otroka). Več informacij o skupni akciji najdete na spletni strani NMSB 2019 na povezavi: https://nmsb.pismen.si/, kjer je na voljo tudi seznam dogodkov in projektov na temo branja. V tem času ste še posebej vabljeni, da v lične poličke pred knjižnico Tineta Orla v Centru Ivana Hribarja oddate ali z njih vzamete katero od »Knjigobežnic«.

Gibanje Evropa bere povezuje obstoječe bralne aktivnosti po vsej Evropi in ozavešča o pomembnosti izobraževanja in pismenosti v zgodnjem otroštvu. Skupni cilj kampanje je dati vsakemu državljanu možnost postati bralec in polno sodelovati v evropski družbi. Eden od ciljev pobude EUReads / Evropa bere je tudi vsakodnevno četrturno branje, zato vas skupaj z gibanjem NMSB pozivamo, da se nam pridružite pri 15 minutah branja na dan.

Občina Trzin

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi