Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
2°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 22°C
petek, 27.10.2017
7°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Gostoljubje, užitek, šege, turizem


TURIZEM, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
30.09.2015      11:41
A A

Gostoljubje, užitek, šege, turizemDeli:

Ljudi v naših in okoliških vaseh odlikuje vrlina, da prijazno odpremo vrata in k sebi povabimo sosede in prijatelje, pa tudi naključne obiskovalce in vandrovce. Gostoljubje, ki so mu gostje priča, povežemo z domačo kuhinjo, saj mizo vedno obogatijo dobrote, največkrat pridelane na bližnjih kmetijah izpod pridnih, delovnih rok. Ob kulinaričnem užitku beseda naleti na navade kraja in tukajšnjih prebivalcev, posebej zanimive pa so tiste zgodbe, ki govorijo o šegah, ki se ponavljajo iz roda v rod. Ob neokrnjeni naravi, prijetnih ljudeh, gostoljubju, užitku in šegah se rodi zgodba o turizmu, ki nas je povezala v Turistično društvo Gušt Tabor. In Gušt pomeni vse to: gostoljubje, užitek, šege, turizem.

Zgodbo o turizmu smo začeli z idejo o povezovanju lokalnih ponudnikov gostinskih in nastanitvenih storitev s ciljem prodreti na trg s skupno blagovno znamko. Prvotno taborskim ponudnikom se jih je pridružilo še nekaj z Vranskega, ki so ponudbo dopolnili in povečali. Prvič smo se potencialnim obiskovalcem našega kraja predstavili v začetku septembra na Mednarodnem obrtnem sejmu v Celju, kjer smo na svojem razstavnem prostoru uspešno predstavili dejavnost našega društva in potencialne turiste prisrčno povabili v Tabor in okolico. Pri tem pa nismo pozabili na domačine, zato smo naše poslanstvo predstavili tudi doma. Na prireditvenem prostoru na mestu bivše Kovčetove lesne deponije, kjer je to poletje stal šotor, smo pripravili predstavitev turističnega društva. Na stojnicah so se zbranim predstavili Čebelarski muzej Pepel, kmetiji Laznik in Fišar z mesnimi izdelki, turistična kmetija Weiss z agrocampingom, Gostinstvo Gržina catering in apartmaji Pr′ Brišn′k, apartmaji Pri Ferkovih z Ločice pri Vranskem in kmetija Novak iz Zajasovnika s sirarstvom. Na odru so za vzdušje in dobro voljo poskrbeli ansambel Zupan, skupina Zaka′ pa ne, Pihalna godba glasbene šole Avsenik, Savinjski rogisti, Plesna skupina Galiarda in povezovalec programa Franci Podbrežnik – Solčavski. Sodelovali so še Original harmonika Rutar, Žovneška konjenica in Hiša rešitev, za gostinski del pa je poskrbelo Gostinstvo Lisjak. Obiskovalce prireditve so nagovorili podžupan Občine Tabor Ludvik Miklavc, župan Občine Vransko Franc Sušnik in predsednik Turističnega društva Gušt Tabor Adi Laznik. Dogajanje smo popestrili z nagradnim žrebanjem, v katerem so srečni izžrebanci prejeli privlačne nagrade društva.

V tem toplem nedeljskem popoldnevu, ko smo z raznoliko ponudbo razvajali domačine in druge obiskovalce, smo potrdili, da velja: turizem je za ljudi in iz ljudi.

Turistično društvo Gušt Tabor  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
27.10.2017 | Kultura
Po domače pri Lisjaku
30.10.201 | Ostalo
JESENSKI OTROŠKI TABOR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.