Logo MojaObčina.si

Tabor

JUTRI
13°C
8°C
NED.
13°C
0°C

Znova ustanavljajo Krajevno organizacijo RK Tabor

Žalec, 22. 9. 2021 - Krajevne organizacije Rdečega križa so metode dela na terenu in delujejo v okviru RKS – Območnega združenja Žalec, ki koordinira njihovo delovanje. V Spodnji Savinjski dolini deluje 14 krajevnih organizacij. Prostovoljci krajevnih organizacij spremljajo življenje sokrajanov in jim priskočijo na pomoč, ko postane prehudo.

Pomagajo jim z zagotavljanjem hrane, šolskih potrebščin, oblačil, obutve, letovanj na Debelem rtiču in ostalih stvari. Obiskujejo starejše v lastnih domovih in domovih za starejše, kjer jim krajšajo čas z družabništvom. Za njih organizirajo tudi srečanja s kulturnim programom. Pripravljajo merjenje krvnih vrednosti: sladkorja, holesterola in tlaka ter zdravstvena predavanja za sokrajane.

Vabljeni, da se vključite v delo Krajevne organizacije Rdečega križa Tabor. Postanite prostovoljec/prostovoljka.

Pošljite e-sporočilo na naslov: zalec.ozrk@ozrks.si ali pokličite 03 5716 616 do 31. decembra.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi