Logo MojaObčina.si
DANES
23°C
10°C
JUTRI
27°C
10°C
Oceni objavo

Teden Rdečega križa 2023: Vse, kar delamo, delamo #izsrca

8. maja 1828 se je v Ženevi rodil švicarski mirovnik in humanist, dobitnik prve Nobelove nagrade za mir ter seveda ustanovitelj Mednarodnega gibanja Rdečega križa in Rdečega polmeseca, Henry Dunant. Prav njegov rojstni dan je bil leta 1948 razglašen tudi za Mednarodni dan Rdečega križa in Rdečega polmeseca.

8. maj je dan, ko nacionalna društva po celem svetu pripravijo številne dogodke, s katerimi svoja poslanstva in dejavnosti predstavljajo kar največ posameznikom. V Sloveniji je, v skladu z Zakonom o Rdečem križu, vsako leto, od 8. do 15. maja teden Rdečega križa, ko s 56-imi območnimi združenji in skoraj 900-imi krajevnimi organizacijami Rdečega križa pripravijo številne aktivnosti: https://zalec.ozrk.si/sl/Novice/trk_2023/

Aktivnosti v tednu Rdečega križa na območju Spodnje Savinjske doline:

8.-12. 5. - Zbiranje oblačil in ostalih dobrin in namenjanje ranljivim v Občini Vransko, OO/KO RK Vransko in prostovoljci OŠ Vransko-Tabor;

8. 5., 9.-11. - Merjenje krvnih vrednosti, prostori DU Liboje, KO RK Liboje;

10. 5., 10.-11. - Sprejem mladih članov v RK, POŠ Letuš, KO RK Letuš;

11. 5., 10.15-11. - Sprejem mladih članov v RK, I. OŠ Žalec, KO RK Žalec in RKS - OZ Žalec;

11. 5., 9.-15. - Finale Najboljši mladi voznik AMZS Vransko, RKS - OZ Žalec in RKS;

13. 5., 8.-14. - 17. državno preverjanje usposobljenosti OŠ ekip iz PP v Kopru (udeležba naše OŠ ekipe PP OŠ

                     Šempeter v Savinjski dolini), RKS - OZ Žalec in RKS;

3. 5.-30. 6. - Zbiranje hrane z daljšim rokom trajanja in higienskih izdelkov za ranljive ljudi, Lidl Žalec;

8.-15. 5. - Zbiranje hrane za ranljive ljudi, Mercator, Tuš in Spar.


Oglejte si tudi