Logo MojaObčina.si

Tabor

JUTRI
26°C
18°C
TOR.
29°C
13°C
1601

Zvišanje davčne olajšave za donacije nevladnim organizacijam

Od 1. januarja naslednjega leta se bo davčna olajšava za donacije pravnih oseb dvignila z 0,3 na 1% obdavčenih prihodkov davčnega obdobja zavezanca, kar je v skladu z novelo Zakona o davku od dohodkov pravnih oseb. Donator bo lahko skupno uveljavljal davčno olajšavo do 5% obdavčenega prihodka, pri tem pa olajšava ne sme presegati višine davčne osnove. Nevladne organizacije bodo lahko uveljavljale zmanjšanje davčne osnove v višini 40% zneska, ki predstavlja vlaganja v digitalno preobrazbo in zeleni prehod; to so vlaganja v okolju prijazne tehnologije, učinkovito rabo energije stavb, čistejši transport in druge ukrepe za uvajanje klimatske nevtralnosti in digitalizacijo. Olajšava ne sme presegati višine davčne osnove.

RK, OZ Žalec

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi