Logo MojaObčina.si
DANES
18°C
13°C
JUTRI
22°C
6°C
Oceni objavo

Erasmus plus - Educating hearts

Erasmus plus projekt Educating hearts, je bil stalnica na OŠ Vransko-Tabor kar tri leta. Izvajali smo delavnice, pogovore, in različne aktivnosti povezane s temami vključevanja, sprejemanja drugačnosti in raznolikosti, poznavanja različnih religij, družbe in socialnih okolij. Omogočili smo kar dvajsetim učencem pridobivanje izkušenj v tuji državi. Prav tako pa smo kot gostitelji dvajsetim učencem predstavili našo šolo, kraj in prelepo Slovenijo. Vsekakor so se prijateljstva ohranila in izkušnje bogatijo učence. Obogatitev Erasmus plus in eTwinning in drugi mednarodni projekti, ki jih na šoli izvajamo že dolga leta je dobro sprejeta in vključena v šolsko delo, učencem pa omogoča bogatenje znanja in primerjanje z učenci širom Evrope. Spoznati državo in njeno kulturo iz dnevne sobe družine, ki te gosti je prav gotovo izkušnja, ki bo v življenju mogoča le redkokdaj. Zadnja izmenjava je potekala v Winnici na Poljskem, zapisanih je nekaj vtisov. Maja Jerman

Na Poljsko smo odšli v ponedeljek po malici. V Varšavi smo pristali ob 15 uri. Zvečer smo prispeli k družinam po dolgi vožnji iz Varšave. Naslednje jutro smo se zbrali pred šolo v Winnici in odšli v Varšavo. Ogledali smo si cerkev ki so jo financirali državljani in je zelo moderna. Ogledali smo si poletno rezidenco kralja Jana III, kjer so Maja oblekli v kralja. Za konec dneva smo šli v park, kjer smo si ogledali različne grme in se relaksirali in jedli sladoled. Vmes pa smo lovili veverice. Maju se jo je uspelo dotakniti. Ko smo prišli nazaj smo imeli prosti čas z družinami in smo se zelo zabavali. Naslednji dan smo ponovno odšli v Varšavo, kjer smo si pogledali kraljevo palačo in šli v nakupovalni center, ki je bil tako velik da si se lahko izgubil. V četrtek smo odšli v ustanovo kjer pomagajo starejšim in v mesto Pultusk, kjer smo se tudi peljali z gondolami. Zvečer smo imeli zaključno večerjo na kateri smo se zabavali in peli evrovizijske pesmi. Imeli smo tudi torto ki jo je gospa Maja poskusila z lasmi, preden je bila sploh narezana. V petek pa smo odšli v šolo za otroke z posebnimi potrebami, kjer smo pogledali najprej predstavo potem pa šli v njihovo kavarno kjer smo lahko naročili pijačo in sladice. Na koncu smo imeli še nogometni trening. Ko smo prišli nazaj v Winnico smo imeli tam zaključne aktivnosti in kratek program. Na koncu pa smo se pomerili v rokometu, košarki in nogometu, ekipa Erasmus proti ekipi Winnica.

Fedja Petrovič Poljanec, 9.c

Oglejte si tudi